Znajdź nas na

FAKTY

Włodzimierz Stec w Ruchu Marka Materka! W Radzie Miasta Ostrowca Św. szykują się spore zmiany!

Ruch Marka Materka wzbogacił się o nowego uczestnika. Jest nim Włodzimierz Stec, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej (czwartek, 17 listopada), która zorganizowana została przy Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św. – Marek Materek, prezydent Starachowic, poinformował, że w ostrowieckiej radzie miasta powstaje Klub Radnych Ruchu Marka Materka, którego pracami pokieruje Karol Wójcik.

Od lewej: Włodzimierz Stec, radny Rady Miasta Ostrowca Św. i Marek materek, prezydent Starachowic Ruch Marka Materka wzbogacił się o nowego uczestnika. Jest nim Włodzimierz Stec, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej (czwartek, 17 listopada), która zorganizowana została przy Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św. – Marek Materek, prezydent Starachowic fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać w Ostrowcu Świętokrzyskim, który jest drugim pod względem wielkości miastem w województwie świętokrzyskim, jest ważnym ośrodkiem na mapie świętokrzyskiego. Dlatego bardzo się cieszę, że nasz Ruch rozwija się stale w Ostrowcu Świętokrzyskim, w powiecie ostrowieckim, czego najlepszym dowodem jest dołączenie do nas wczoraj radnego Włodzimierza Steca, którego już teraz serdecznie witam na pokładzie. Bardzo się cieszę dlatego, że to oznacza, że w Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego powstaje Klub Radnych Ruchu Marka Materka, który składa się z radnego Włodzimierza Steca, a także radnych niezależnych, którzy dołączyli do nas wcześniej: Marcina Marca i Karola Wójcika, którzy w Radzie Miasta Ostrowca Św. reprezentują mieszkańców i są wybrani z różnych okręgów wyborczych – mówił Marek Materek, prezydent Starachowic.      

     

Marek Materek prezydent Starachowic, lider i pomysłodawca Ruchu Marka Materka
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Marek Materek podkreślał, że jego Ruch działa ponad podziałami i stara się budować ponad podziałami.  

– Staramy się w czasie wojny, budować zgodę, bo uważamy, że w taki sposób możemy się możliwie najlepiej przysłużyć Polsce. To, co się dzieje w Ostrowcu Św. jest dla nas niezwykle ważne, dlatego, że na rozwoju Ostrowca Św. niezwykle nam zależy – mówił prezydent Starachowic.

Dodał, że Włodzimierz Stec to osoba znana mieszkańcom Ostrowca Św., związany z miastem od 1992 roku. Przez 25 lat prowadził własną działalność gospodarczą. Należy do międzynarodowej organizacji katolickiej Rycerzy Kolumba, której głównym zadaniem jest wzajemna pomoc oraz działalność charytatywna. Aktualnie jest to jego druga kadencja, podczas której reprezentuje mieszkańców Ostrowca Św. w ostrowieckiej radzie miasta. 

Włodzimierz Stec przyznał, że przystąpił do Ruchu Marka Materka ponieważ proponuje on nową jakość na scenie politycznej, łączy ludzi, a nie dzieli,  działa ponad podziałami.  

Włodzimierz Stec, radny Rady Miasta Ostrowca Św., który przystąpił do Ruchu Marka Materka
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jest już ruchem ogólnopolskim, który skupia bardzo dużo osób. Przyłączają się do niego ludzie zarówno młodzi, którzy mają nową inicjatywę,  nowe siły, nowe pomysły, jak i osoby z dużym doświadczeniem. Jest to alternatywa dla ciągle skłóconej sceny politycznej w naszym kraju, jak również na naszym polu lokalnym. Pan Marek Materek stawia na uczciwość i na szacunek wobec  drugiego człowieka. Ja się z tym zdecydowanie identyfikuje i stąd moja decyzja o przyłączeniu się do Ruchu Marka Materka – zapewniał Włodzimierz Stec. 

Karol Wójcik, który pokieruje pracami Klubu Ruchu Marka Materka w Radzie Miasta Ostrowca Św.  podkreśla, że reprezentowany przez niego Ruch tworzy, buduje, nie dzieli, nie niszczy.

 – Chcemy jednoczyć, chcemy być nadal aktywni na naszej lokalnej scenie samorządowej. Na pewno możemy zadeklarować, że będziemy wychodzili z wieloma projektami autorskimi dla miasta, myślę, że nawet szerzej – dla powiatu. Deklarujemy współpracę, bo łączymy i budujemy, a nie niszczymy. Jeżeli którakolwiek z obecnych na naszej lokalnej scenie samorządowej sił politycznych wyjdzie z jakąś ciekawą, godną poparcia inicjatywą, to my na pewno będziemy te inicjatywy również popierać – mówił Karol Wójcik.

Od lewej: Włodzimierz Stec, Marek Materek – prezydent Starachowic, Marcin Marzec i Karol Wójcik.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Marcin Marzec zapewnił, że głos radnych Klubu Marka Materka będzie głosem rozsądku, a nowy Klub popierać będzie dobre projekty prezydenta, ale tam, gdzie są błędy lub inne alternatywy – przedstawiać swoje własne rozwiązania.  Dodał, że Klub nie zamyka się na opozycję i jest gotowy do współpracy.  

– Nasza trójka na pewno będzie na radzie miasta, tak jak do tej pory – merytoryczna, na pewno będziemy zabierali głos  w każdych ważnych sprawach dla mieszkańców naszego miasta, ale myślę, że to będzie głos rozsądku – podsumował Marcin Marzec.

Konferencja prasowa odbyła się przed Urzędem Miasta w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this