Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: 30 ozdrowień i 17 nowych zakażeń koronawirusem!

O 603 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (sobota, 12 września) Ministerstwo Zdrowia. Według danych resortu zdrowia w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 21,1 tys. testów na koronawirusa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zakażone osoby mają od 9 do 83 lat. Na terenie naszego województwa odnotowano 30 ozdrowień w powiatach: pińczowskim, buskim, kazimierskim.

Zdjęcie ilustracyjne

603 nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce. Zakażone osoby pochodzą z województw:  małopolskiego (93), pomorskiego (79), śląskiego (72), mazowieckiego (64), kujawsko-pomorskiego (54), wielkopolskiego (50), podkarpackiego (39), łódzkiego (37), lubelskiego (29), warmińsko-mazurskiego (18), świętokrzyskiego (17), opolskiego (14), zachodniopomorskiego (14), dolnośląskiego (11), lubuskiego (7), podlaskiego (5).

Minionej doby zmarło 13 zakażonych osób. Najmłodsza z nich miała 65 lat. To mężczyzna hospitalizowany w Grudziądzu. Jak twierdzi resort zdrowia większość osób miała choroby współistniejące.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Marzena Chodakowska z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

Źródło: psse.ostrowiec.pl

To: 21-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego, 17-latek z powiatu skarżyskiego, 15-latka z powiatu skarżyskiego, 83-latek z powiatu skarżyskiego, 49-latek z powiatu skarżyskiego, 11-latek z powiatu skarżyskiego, 21-latek z powiatu skarżyskiego, 48-latek z powiatu skarżyskiego, 19-latek z powiatu skarżyskiego, 22-latek z powiatu skarżyskiego, 9-latka z powiatu skarżyskiego, 37-latka  z powiatu skarżyskiego, 77-latka z powiatu jędrzejowskiego, 63-latka z powiatu buskiego, 40-latka z powiatu kieleckiego, 48-latek z powiatu opatowskiego, 65-latek z powiatu kieleckiego. 

Na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 30 ozdrowień w powiatach: pińczowskim – 15,  buskim – 13,  kazimierskim –  2.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1622 zachorowania na COVID-19, w tym 53 zgony oraz 1197 ozdrowień.

Obecnie:  40 osób jest hospitalizowanych,  1373 osoby są poddane kwarantannie,  37 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Źródło: wsse-kielce.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Ostrowiec Św. Groził prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu! Został zatrzymany przez Policję! Czy usłyszy zarzuty?

FAKTY

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie to placówka na miarę XXI wieku!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this