Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: pięć nowych zakażeń koronawirusem!

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś (27 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Wśród zakażonych osób nie ma mieszkańców powiatu ostrowieckiego.

Grafika: naOSTRO.info

W Polsce odnotowano dziś 229 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zainfekowane osoby pochodzą z województw:
śląskiego (106), wielkopolskiego (58), dolnośląskiego (26), lubelskiego (22),
świętokrzyskiego (5), pomorskiego (4), opolskiego (2), zachodniopomorskiego (2), podlaskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1),
i małopolskiego (1).

Zmarła jedna zakażona osoby. To 77-letnia kobieta hospitalizowana w Zgierzu. Jak poinformowała Ministerstwo Zdrowia, osoba ta miała choroby współistniejące.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To: starsza kobieta z powiat starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu włoszczowskiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego i młody mężczyzna z powiat starachowickiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 404 zachorowania na COVID-19, w tym 21 zgonów oraz 244 ozdrowienia.

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. aktualnie kwarantanną objęte jest 148 osób. 5 osób znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, 32 są hospitalizowane.

Wczoraj (26 maja) w szpitalu w Starachowicach przebywało 79 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 60 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 11 osób z wynikiem negatywnym, 8 osób oczekiwało na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św.!

FAKTY

13 nowych zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Czy mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany Ćmielów o podwyżkach poinformowani zostali w prawidłowy sposób?

FAKTY

Kolejnych 21 komputerów w ramach projektu Zdalna Szkoła+ trafiło do gminy Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this