Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: Trzy nowe zakażenia koronawirusem, siedem ozdrowień!

O 259 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (6 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego 195, z czego 190 wykryto wśrod m.in pracowników Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka. Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego potwierdza, że na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano trzy nowe zakażenia.

Zdjęcie ilustracyjne

– Mamy 259 nowych i potwierdzonych zakażeń koronawirusem – poinformowało dziś (6 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego, bo aż 195, z czego 190  to osoby związane z Kopalnią Węgla Kamiennego Zofiówka. 

Zmarło sześć kolejnych osób, które zachorowały na COVID-19: 82-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Łańcucie, 80-letnia kobieta leczona w Tychach, 93-letnia kobieta leczona w szpitalu w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna hospitalizowany w Gliwicach, 75-letni mężczyzna, 73-letnia kobieta hospitalizowani w Poznaniu. Większość osób miała choroby współistniejące.

Także na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano trzy nowe zachorowania. 

– To mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, chłopiec – z powiatu starachowickiego, a także młoda kobieta z powiatu starachowickiego.  Ponadto potwierdzono 7 nowych ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 1, sandomierskiego – 1, włoszczowskiego – 1, kieleckiego – 1, skarżyskiego – 2 i buskiego – 1 – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 199 osób objętych jest kwarantanną. Z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 27 osób. Od początku epidemii dodatni wynik SARS-CoV-2 miało 55 osób, a czego 20 osób wyzdrowiało. 

W jednoimiennym szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj (5 czerwca) 80 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 55 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem,  21 osób z wynikiem negatywnym, 4 osoby oczekiwały na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this