Znajdź nas na

FAKTY

Województwo świętokrzyskie: Według danych Ministerstwa Zdrowia spadła liczba zakażonych koronawirusem!

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Marzena Chodakowska z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. Najmłodsza z zakażonych osób ma 17 lat, najstarsza – 58. W Polsce odnotowano dziś (poniedziałek, 7 września) 302 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich w województwie małopolskim – 88 osób.

Zdjęcie ilustracyjne

O 302 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (poniedziałek, 7 września) Ministerstwo Zdrowia. Zakażone osoby pochodzą z województw: małopolskiego (88 osób), śląskiego (31 osób), mazowieckiego (25 osób), podkarpackiego (23 osoby), wielkopolskiego (21 osób), pomorskiego (20 osób), podlaskiego (19 osób), warmińsko-mazurskiego (15 osób), kujawsko-pomorskiego (15 osób), lubelskiego (13 osób), świętokrzyskiego (9 osób), łódzkiego (8 osób), dolnośląskiego (6 osób), opolskiego (5 osób), zachodniopomorskiego (3 osoby), lubuskiego (1 osoba).

Minionej doby zmarły cztery osoby zakażone koornawirusem. Najmłodsza z nich to 41-letni mężczyzna. Jak podał resort zdrowia wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

 – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Marzena Chodakowska z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego.

To: 47-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego, 17-letnia kobieta z powiatu skarżyskiego, 38-letnia kobieta z powiatu skarżyskiego, 23-letnia kobieta z powiatu skarżyskiego, 34-letnia kobieta z powiatu skarżyskiego, 51-letnia kobieta z powiatu koneckiego, 58-letnia kobieta z powiatu buskiego, 54-letnia kobieta z powiatu buskiego, 54-letnia kobieta z powiatu buskiego. 

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1544 zachorowania na COVID-19, w tym 52 zgony oraz 1112 ozdrowień.

Obecnie: 47 osób jest hospitalizowanych, 1063 osoby są poddane kwarantannie, 8 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Jak 4 września poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki dd 15 września br. starachowicki PZOZ przestaje być szpitalem zakaźnym dla pacjentów zainfekowanych lub z uzasadnionym podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. 

Zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z 3 września,  od 15 września do odwołania dla pacjentów podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem zabezpieczonych ma być 10 łóżek, w tym 1 łóżko intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Konsultant ds. medycyny rodzinnej: problem z kierowaniem osób z kwarantanny na testy!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this