Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wojska Obrony Terytorialnej z pomocą personelowi medycznemu ostrowieckiego szpitala!

Świętokrzyscy Terytorialsi służący w 102 batalionie lekkiej piechoty pomagają personelowi medycznemu ostrowieckiego szpitala. Pomiar temperatury jakiego dokonują żołnierz pacjentom przed wejściem do obiektu pomaga odciążyć służbę medyczną szpitala .

fot. Daniel Woś/10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej  sprawdzają się nie tylko w wypadku klęsk żywiołowych, ale i w sytuacjach nadzwyczajnych. Podczas epidemii „walczą” z COVID – 19 w różny sposób. Nie jest to walka bezpośrednia, ale przede wszystkim wsparcie służb medycznych, które są na pierwszej linii.

– Wspieramy świętokrzyskie służby medyczne poprzez odciążanie jego personelu. W Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. żołnierze 102 batalionu lekkiej piechoty pomagają personelowi medycznemu wykonując pomiar temperatur pacjentom na wejściu do obiektu – wyjaśnia Daniel Woś z zespołu prasowego 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W taki sposób wojska obrony terytorialnej wspierają już 13 placówek służby zdrowia na terenie województwa świętokrzyskiego min. w Kielcach, Czerwonej Górze, Jędrzejowie, Skarżysku-Kamiennej, Sandomierzu i Staszowie. W ramach wsparcia dostarczali również do szpitali w Kielcach oraz Starachowicach środki do dezynfekcji oraz respiratory.

fot. Daniel Woś/10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej

W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego. Wśród innych działań należy wymienić wsparcie Policji, Straży Granicznej czy służb lotniskowych.

W Wojskach Obrony Terytorialnej służy dzisiaj 25 tys. żołnierzy. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Kluczem jest terytorialność, czyli przynależność do regionu i zamieszkującej ją społeczności, z których żołnierze się wywodzą.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this