Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wyróżnia nas to, że jesteśmy wiarygodni! Drużyna świętokrzyskiego PiS-u gotowa na wybory!

Kandydaci do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, samorządowcy sympatyzujący z Prawem i Sprawiedliwością, a także członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w symbolicznym miejscu dla ostrowczan – na placu Świętego Floriana przy ulicy Głogowskiego, spotkali się aby raz jeszcze opowiedzieć o swoi programie wyborczym, a także udzielić poparcia dla Jarosława Rusieckiego, Senatora RP.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak podkreślał Jarosław Rusiecki, miejsce na konferencję z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości – plac Świętego Floriana przy ulicy Głogowskiego, nie zostało wybrane przypadkowo. Jest to miejsce szczególne dla Ostrowca Św. dla wszystkich ludzi ciężkiej pracy, dla hutników i strażaków.

– Chcemy jako Prawo i Sprawiedliwość, jako biało-czerwona drużyna dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim przekazać komunikat do wszystkich naszych mieszkańców, do wyborców, zachęcając ich do tego, aby 13 października poszli do wyborów i oddali swój cenny głos. Zachęcamy do tego, aby oddać głos na Prawo i Sprawiedliwość. Każdy głos na kandydata na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości jest głosem na kandydata do Senatu, desygnowanego prze Prawo i Sprawiedliwość – wyjaśnił Jarosław Rusiecki, senator RP.

Uważa, że tylko taki wybór może zapewnić mieszkańcom ziemi świętokrzyskiej kontynuowanie dobrego czasu dla Polski. Poinformował także, że PiS ma program przygotowany na następną kadencję, w której centrum znajduje się przede wszystkim człowiek. Podkreślał także, że jako formacja polityczna Prawo i Sprawiedliwość jest przede wszystkim – wiarygodne.

– Jesteśmy formacją polityczna, która gdy umawia się z obywatelami, swoimi wyborcami na realizację programu, to tej umowy dotrzymuje. Świadczą o tym ostatnie cztery lata – dodał senator.

Dziękował wyborcom Prawa i Sprawiedliwości, a także prosił wszystkich tych, którzy jeszcze na nich nie głosowali, aby im zaufali. Przypomniał, że rząd PiS realizując zasadę pomocniczości, wspiera samorządy.

– Dzisiaj szanowni państwo tylko dla miasta Ostrowca Św. została przekazana decyzja o wydatkowaniu 23 mln zł na budowę dróg lokalnych, gminnych i powiatowych, które będą realizowane z Funduszu Dróg Samorządowych, który jest zamysłem rządu PiS. To jest nieprawda co głoszą nasi konkurencji, że my odpuściliśmy, że nie staramy się o wsparcie finansowe dla naszego województwa, dla naszych powiatów, czy gmin. 30 milionów dla gmin z powiatu ostrowieckiego daje dowód na to, że troszczymy się o rozwój naszych samorządów lokalnych i chcę, aby społeczność miast, gmin, powiatów i całego województwa mogła z tego czerpać – dodał Jarosław Rusiecki.

Zapewnił także, że posłowie i senatorowie z Prawa i Sprawiedliwości troszczyć się będą także o sprawy ludzi pracy – ukazali to w decyzjach kongresu programowego w Lublinie, aby ludzie pracy, godnie zarabiali i coraz lepiej zarabiali, a rolnicy mogli na równi konkurować z rolnikami Europy Zachodniej.

Przypomniał także, że rzad PiS z troską patrzy na seniorów, na ludzi, którzy będą obdarzeni „13”, a niektórzy „14” emeryturą w najbliższych latach.

– To chcemy wszystko zrealizować, ale też chcemy aby podziały dóbr, które wynikają z naszej wspólnej pracy były godnie i dobrze dzielone pośród społeczność Polek i Polaków – wyjaśniał Jarosław Rusiecki. Przestrzegał także przed uzdrowicielami, którzy wierzą, że budowanie samorządności poprzez konflikt z władzą państwową do czegoś dobrego doprowadzi.

– Nigdy to do czegokolwiek dobrego nie doprowadzi, współpraca, współistnienie, realizacja zamierzeń razem przemyślanych, dają najlepsze efekty i dlatego ośmielam się jeszcze raz powołać na tę myśl, że głos oddany na każdego kandydata Prawa i Sprawiedliwości jest głosem oddanym na kandydata do Senatu z PiS – przypomniał Jarosław Rusiecki.

Krzysztof Lipiec, Poseł na Sejm RP, a także szef Świętokrzyskich Struktur Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że wybory to przede wszystkim święto demokracji.

– Przygotowuje się do tego święta miasto Ostrowiec Świętokrzyski, powiat ostrowiecki , przygotowuje się całe województwo świętokrzyskie, ale przygotowują się też różne ugrupowania polityczne, które będą zabiegały o miejsce mandatowe w polskim parlamencie. PiS już dawno deklarował w naszym regionie, że jest gotowy do wyborów. Cały czas zabiegamy o głosy naszych wyborców, bo mamy takie przekonanie, że nic się nam nie należy. Z wielką pokorą chodzimy do ludzi, prosimy o ich głos, rozmawiamy z nimi, konsultujemy nasze programy polityczne i to przynosi efekty – dodał Krzysztof Lipiec, poinformował także, że poparcie dla PiS wynosi 55 procent, wzrosło w przeciągu dwóch tygodni o kolejne 3 punkty procentowe.

– Najważniejszym sondażem jest dzień wyborów – tłumaczył poseł, nawołując, aby zastanowić się na kogo oddać głos.

– Mam takie przekonanie, że to będzie jeszcze lepszy wynik, ale żeby tak było to dzisiaj z tego miejsca ośmielam się was prosić o to, żebyście państwo nie zmarnowali tego najcenniejszego daru, jaki nam daje demokracja, tym darem jest karta wyborcza – podsumował Krzysztof Lipiec.

Przypomniał także, że do tego „boju o Polskę” przystępuje wiele ugrupowań.

– Zastanówmy się na kogo warto oddać głos, czy lepiej oddać głos na tych, którzy zabiegają o przedłużenie mandatu wzięcia odpowiedzialności za Polskę, czy lepiej postawić na tych, którzy walczą o przekroczenie progu wyborczego. A przecież tacy są. Oni już rządzili, to partia wybitnie obrotowa. Rządzili z postkomunistami, rządzili z liberałami, teraz przerzucili się na prawicę. To PSL które tak naprawdę nic dla Polski dobrego nie uczyniło. Zastanówmy się czy warto postawić na tych, dzięki którym rozkradano w Polsce majątek narodowy, to partia rodem zakorzeniona jest w PRL-u oni już rządzili. Polacy dali im czerwoną kartkę w 2014 roku – mówił Krzysztof Lipiec.

Magdalena Zieleń, kandydatka na Posła na Sejm RP zapewnił, że rząd PiS na czele z premierem udowodnił, że przez dobre i odważne decyzje mamy obecnie w kraju najniższy poziom bezrobocia i wysoki wzrost gospodarczy.

– Rząd PiS, to rzad, który nie tylko dba o gospodarkę ale i o zwykłego człowieka, na listach PiS Sejmu i Senatu są ludzie różnych profesji, którym zależy na Polsce i Polakach. Proszę państwa o oddanie głosu na stabilną i bezpieczną Polskę – mówiła Magdalena Zieleń. Natomiast Dorota Stępień-Zając przypomniała, że źródłem ale i celem programu PiS jest godność człowieka.

– Wynikają z niej programy realizowane do tej pory, miejmy nadzieję, że po wygranych wyborach będą nadal realizowane. Godność, bezpieczeństwo i stabilizacja rodziny – mówiła kandydatka z PiS.

Natomiast Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego zachęcał do głosowania na sprawdzoną i wiarygodną drużynę Prawa i Sprawiedliwości.

– To drużyna, kora już pokazała, że można im zaufać i to, co obiecuje to spełni. Jako Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, tego największego samorządu na naszym terenie myślę, że koledzy starostowie, burmistrzowie, wójtowie nie będą tu protestować my na pewno zagłosujemy za listą nr 2, listą PiS. Ta kadencja pokazała, że ten rzad interesuje się samorządem, a samorząd ze strony państwa ma pomoc i opiekę – podsumował Andrzej Bętkowski.

Galeria foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO konferencja-1
NaOSTRO konferencja-1

NaOSTRO konferencja-17
NaOSTRO konferencja-17

NaOSTRO konferencja-16
NaOSTRO konferencja-16

NaOSTRO konferencja-15
NaOSTRO konferencja-15

NaOSTRO konferencja-14
NaOSTRO konferencja-14

NaOSTRO konferencja-13
NaOSTRO konferencja-13

NaOSTRO konferencja-12
NaOSTRO konferencja-12

NaOSTRO konferencja-11
NaOSTRO konferencja-11

NaOSTRO konferencja-9
NaOSTRO konferencja-9

NaOSTRO konferencja-8
NaOSTRO konferencja-8

NaOSTRO konferencja-7
NaOSTRO konferencja-7

NaOSTRO konferencja-6
NaOSTRO konferencja-6

NaOSTRO konferencja-5
NaOSTRO konferencja-5

NaOSTRO konferencja-4
NaOSTRO konferencja-4

NaOSTRO konferencja-3
NaOSTRO konferencja-3

NaOSTRO konferencja-2
NaOSTRO konferencja-2

NaOSTRO konferencja-18
NaOSTRO konferencja-18

NaOSTRO konferencja-25
NaOSTRO konferencja-25

NaOSTRO konferencja-23
NaOSTRO konferencja-23

NaOSTRO konferencja-22
NaOSTRO konferencja-22

NaOSTRO konferencja-21
NaOSTRO konferencja-21

NaOSTRO konferencja-20
NaOSTRO konferencja-20

NaOSTRO konferencja-19
NaOSTRO konferencja-19

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this