Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Wyśpiewają dziecięce marzenia! Niezwykły festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej już w czwartek!

Już w najbliższy czwartek, 30 maja, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Św., Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci PSP nr 1, a także Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na niezwykły Festiwalu Piosenki „Dziecięce Marzenia”. Wśród wykonawców znajdą się dziecięce i młodzieżowe chóry i zespoły wokalne. Początek imprezy o godzinie 9.00 w sali kina „Etiuda”!

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród młodych uczestników. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku swoje talenty prezentowało 19 zespołów (214 osób). W Ostrowcu Świętokrzyskim, a także na terenie naszego powiatu, rozśpiewanych dzieci nie brakuje. Zauważyć można także, że oprócz strony wokalnej, mali uczestnicy przykładają także coraz większą wagę do walorów wizualnych. Kolorowe stroje, scenografia, a także talenty muzyczne tworzą niepowtarzalne widowisko dla zgromadzonej na sali publiczności.

Celem imprezy jest popularyzowanie i promowanie śpiewu chóralnego i zespołowego oraz rozwój chóralistyki wśród dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego. Pomysłodawczynią imprezy jest Jadwiga Dadia, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Św., która stara się promować młode talenty wokalne. Festiwal daje także możliwość wymiany doświadczeń, czy pomysłów w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami artystycznymi.

Impreza jest okazją do prezentacji wartościowej literatury muzycznej dla dzieci i młodzieży, podkreślenia walorów śpiewu zespołowego oraz umożliwienia prezentacji dorobku artystycznego zespołów wokalnych i chórów szkolnych. Bezpośredni kontakt z muzyką podczas wspólnej zabawy wpływa na rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży.
Jet to także szansa dla wszystkich tych, którzy jeszcze wahają się, czy warto śpiewać, na zainspirowanie się, a także założenie własnego chóru dziecięcego, młodzieżowego oraz na budowanie chóralistyki szkolnej.

Tegoroczny Festiwal Piosenki „Dziecięce Marzenia” rozpocznie się w czwartek, 30 maja, o godzinie 9.00. Jesteśmy jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Patronatem honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this