Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Wyśpiewają dziecięce marzenia! Niezwykły festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej już w czwartek!

Już w najbliższy czwartek, 30 maja, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Św., Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci PSP nr 1, a także Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na niezwykły Festiwalu Piosenki „Dziecięce Marzenia”. Wśród wykonawców znajdą się dziecięce i młodzieżowe chóry i zespoły wokalne. Początek imprezy o godzinie 9.00 w sali kina „Etiuda”!

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród młodych uczestników. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku swoje talenty prezentowało 19 zespołów (214 osób). W Ostrowcu Świętokrzyskim, a także na terenie naszego powiatu, rozśpiewanych dzieci nie brakuje. Zauważyć można także, że oprócz strony wokalnej, mali uczestnicy przykładają także coraz większą wagę do walorów wizualnych. Kolorowe stroje, scenografia, a także talenty muzyczne tworzą niepowtarzalne widowisko dla zgromadzonej na sali publiczności.

Celem imprezy jest popularyzowanie i promowanie śpiewu chóralnego i zespołowego oraz rozwój chóralistyki wśród dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego. Pomysłodawczynią imprezy jest Jadwiga Dadia, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Św., która stara się promować młode talenty wokalne. Festiwal daje także możliwość wymiany doświadczeń, czy pomysłów w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami artystycznymi.

Impreza jest okazją do prezentacji wartościowej literatury muzycznej dla dzieci i młodzieży, podkreślenia walorów śpiewu zespołowego oraz umożliwienia prezentacji dorobku artystycznego zespołów wokalnych i chórów szkolnych. Bezpośredni kontakt z muzyką podczas wspólnej zabawy wpływa na rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży.
Jet to także szansa dla wszystkich tych, którzy jeszcze wahają się, czy warto śpiewać, na zainspirowanie się, a także założenie własnego chóru dziecięcego, młodzieżowego oraz na budowanie chóralistyki szkolnej.

Tegoroczny Festiwal Piosenki „Dziecięce Marzenia” rozpocznie się w czwartek, 30 maja, o godzinie 9.00. Jesteśmy jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Patronatem honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this