Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Z filharmonii do Bałtowa! Niezwykły koncert kwartetu smyczkowego już jutro!

Con affetto oznacza „czule”, „z miłością”, to także nazwa kwartetu smyczkowego, w skład którego wchodzą: Magdalena Odrzywołek, Natalia Miś, Karolina Stasiowska i Anna Podkościelna-Cyz. Już w najbliższą niedzielę (24 października) muzyka niezwykłego kwartetu wypełni wnętrza świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie.

Koncert kwartetu smyczkowego Con Affetto w 2019 roku w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie fot. Gmina Bałtów

– Kwartet smyczkowy już po raz drugi odwiedzi naszą gminę. Pierwszy z koncertów odbył się dwa lata temu, jeszcze przed pandemią. Myślę, że mieszkańcy, którzy zdecydowali się w nim uczestniczyć, a także zaproszeni goście byli zachwyceni  poziomem, reprezentowanym przez panie z kwartetu – wspomina Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.   

Przypomina, że koncert może odbyć się po raz kolejny dzięki byłej mieszkańcy gminy Bałtów – Justynie Gil.

– Pani Justyna jest takim „pomostem”,  łączącym nas z filharmonią. Gdy padła taka propozycja, że jest możliwe ponowne  zorganizowanie koncertu kwartetu smyczkowego, nie wahałem się ani chwili. Tym bardziej, że spotkamy się w pięknym wnętrzu naszej bałtowskiej świątyni, słynącym z doskonałej akustyki. Mieszkańcy będą mogli przeżyć prawdziwą ucztę muzyczną, a przy okazji naładować akumulatory przed nadchodzącym tygodniem pracy – przypomina wójt. 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.30. Wstęp bezpłatny. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this