Znajdź nas na

FAKTY

Z pomocą 13-latkowi uwięzionemu na Gutwinie!

Ponad godzinę trwała akcja strażaków, którzy ruszyli z pomocą 13-letniemu chłopcu, którego stopa utknęła w siatce zabezpieczającej dno zbiornika wodnego na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu Św. Jak poinformowała Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. do zdarzenia doszło w miniony czwartek.

Źródło: KP PSP w Ostrowcu Św.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek, 27 maja tuż po godzinie 12.00, kiedy to  do stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o uwięzionym chłopcu na brzegu zbiornika wodnego Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin  w Ostrowcu Św. 

– Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 samochody ratowniczo-gaśniczych – 6 strażaków. Po przybyciu ratowników na miejsce akcji stwierdzono, że  dziecko w wieku 13 lat siedzące w wodzie na murku okalającym schody, biegnące do zbiornika, ma uwięzioną lewą stopę. W nogę wbite były druty siatki zabezpieczającej dno na tyle mocno, że chłopiec nie mógł się samodzielnie wydostać – relacjonuje Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowe Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. 

Źródło: KP PSP w Ostrowcu Św.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przystąpiono do próby uwolnienia stopy dziecka przy użyciu obcęgów oraz nożyc do drutu. Chłopca w czasie działań ratowniczych zabezpieczono folią NRC przed wychłodzeniem. Po wybraniu kamieni spod siatki zabezpieczającej zbocze brzegu i wycięciu kilkudziesięciu drutów, stopa wraz z siatką wbitą w ciało została uwolniona. Dziecko zostało przekazane pod opiekę ratownikom medycznym i trafiło do szpitala. 

Akcja ratunkowa trwała ponad godzinę.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this