Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Z uzależnieniem można wygrać! Pokaz filmu i spotkanie z „żywą książką” już w poniedziałek!

Pokaz filmu o historii życia Jerzego Górskiego, który po wygranej walce z nałogiem został mistrzem świata w podwójnym triathlonie, pogadanka na temat profilaktyki uzależnień, a także możliwość rozmowy z „żywą książką” – osobą, która wygrała z narkotykami – to tylko niektóre z propozycji poniedziałkowego spotkania (26 lipca), jakie dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ostrowiecki Browar Kultury, w którym mieszczą się BWA, MCK i miejska biblioteka. Decyzją 12 radnych z KWW Jarosława Górczyńskiego, a także 2 radnych niezrzeszonych dziedziniec browaru będzie nosił nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Akcja skierowana jest do osób, które mogą być zainteresowane tematem uzależnień, które zmagają się z tym problemem lub podjęły walkę o swoje zdrowie i życie. Podczas poniedziałkowego spotkania w sali kinowej Ostrowieckiego Browaru Kultury wyświetlany będzie film „Najlepszy” z 2017 roku. To opowieść o historii człowieka, który przezwyciężył nałóg uzależnienia od narkotyków i stał się mistrzem świata w triathlonie – wyjaśnia Magdalena Kłys, pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. 

Niestety ze względu na ograniczoną liczbę uczestników spotkania, mieszkańcy, którzy zainteresowani są udziałem w projekcji filmu, proszeni są o rezerwację miejsc pod numerem: 883 580 999 (osoba do kontaktu: Magdalena Kłys)

Po filmie wysłuchać będzie można pogadanki profilaktycznej, którą przygotują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim,  a także zapoznać się z ich stoiskiem profilaktycznym.

– Będziemy także rozdawać ulotki profilaktyczne, na których zaznaczone będą miejsca, w których dorośli, młodzież, jak  i dzieci, którzy zmagają się z tego typu problemami, mogą znaleźć pomoc. W naszym spotkaniu uczestniczyć będzie też osoba, która dotknęła tematu narkomanii, udało się jej pokonać nałóg –  dziś chce być „żywą książką”. Opowie o historii swojego uzależnienia, odpowie na pytania uczestników spotkania – tłumaczy Magdalena Kłys.

Dodaje, że wakacje to czas, gdy młodzież „chętniej” sięgają po używki.  

– Jesteśmy  po rozmowie z terapeutą uzależnień, wakacyjne wyjazdy, nowe znajomości często stwarzają zagrożenie i sprawiają, że młodzież chętniej sięga po używki. Wydarzenia, tego typu, jak to poniedziałkowe mają pokazać im, że z nałogiem trzeba i można wygrać  – tłumaczy Magdalena Kłys.  

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 26 lipca o  godzinie. 13.00 w Ostrowieckim Browarze Kultury (sala kinowa).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this