Znajdź nas na

FAKTY

Za kilka miesięcy ostrowczanie przejadą nowym mostem na Alei 3 Maja! [FOTO, VIDEO]

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim to największa inwestycja ostatnich kilkudziesięciu lat. Mieszkańcy na bieżąco obserwują zmiany w ciągu Alei 3 Maja, m.in. ulic: Okólnej, Mieczysława Radwana, Polnej. Powstają nowe ronda, parkingi, zjazdy. Jednak najwięcej emocji wzbudza przebudowa mostu na rzece Kamiennej. – Pod koniec stycznia zabetonowano przęsło mostu, a kilka dni temu zabetonowano podstawy elementów stalowych słupów pylonowych – tłumaczy Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. W tle most w ciągu Alei 3 Maja w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 754 obejmuje  rozbudowę 2 km odcinka, przebiegającego przez ulice Mieczysława Radwana, Okólną oraz Aleję 3 Maja, aż do mostu na rzece Kamiennej. W ramach inwestycji powstaną funkcjonalne skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi, nowe parkingi, sygnalizacja świetlna, ścieżki rowerowe i chodniki. Nie ucierpiały kasztanowce przy Alei 3 Maja, które są pomnikami przyrody, ani pomnik przy ulicy Okólnej, który po renowacji zostanie jedynie przesunięty.

Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego przypomina, że zakończenie inwestycji planowane jest na jesień tego roku. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Obecnie prowadzone są prace brukarskie w dokończona zostanie warstwa asfaltowa na zamkniętym wlocie skrzyżowania ulicy Polnej, co pozwoli na jej udrożnienie – mówi Magdalena Zieleń.  

Sporo dzieje się również, jeżeli chodzi o sam most na rzece Kamiennej.  W środę (14 lutego) zakończono betonowanie najważniejszych elementów konstrukcyjnych mostu pod elementy stalowe na posadowienie słupów pylonowych. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Pod koniec stycznia zabetonowano przęsło mostu, a w obecnym tygodniu udało się zamontować podstawy elementów stalowych słupów pylonowych. Najprawdopodobniej z początkiem marca uda się zamontować docelowe elementy stalowe pylonu, co pozwoli na montaż lin podwieszających pomiędzy pylonem a przęsłem. Po tym etapie pozostanie szereg prac wyposażeniowych i wykończeniowych – wyjaśnia Magdalena Zieleń.    

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że kontrakt na modernizację drogi 754 opiewa na prawie 137 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 87 mln zł. Reszta kwoty, tj. blisko 50 mln zł pochodzi z budżetu województwa świętokrzyskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W sposób ciągły zarówno do wykonawcy jak i do inwestora napływają uwagi ze strony mieszkańców w zakresie innych rozwiązań niż wstępnie planowano. Wszystkie uwagi wnioski i sugestie są analizowane i jeśli będą zgodne z prawem budowlanym będą wdrażane jeszcze przed zakończeniem budowy. Firma, która wykonuje tę inwestycję jest otwarta na współpracę z mieszkańcami Ostrowca Św. i z wielką troską i uwagą podchodzi do każdej uwagi zgłaszanej przez mieszkańców – dodaje Magdalena Zieleń.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina, że uwagi i wątpliwości mieszkańcy zgłaszać mogą do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach lub siedziby firmy Mota Engil przy ulicy Siennieńskiej w Ostrowcu Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this