Znajdź nas na

PO GODZINACH

Za mundurem… W świętokrzyskich Terytorialsach służy blisko 300 kobiet!

Do służby wojskowej wnoszą cierpliwość, dokładność, profesjonalizm a także empatię wobec drugiego człowieka. Stanowią piękniejszą część 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dziś obchodzą swoje święto.

11.09.2020 - Nowa Deba 10 SBOT Petla taktyczna /egzamin Fot. DWOT

– Drogie Panie z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć na Wasze ręce najserdeczniejsze życzenia, spełnienia wszystkich marzeń, samych sukcesów w służbie, jak również w życiu prywatnym oraz nieustającego zdrowia i szczęścia w gronie najbliższych –  z okazji „Dnia Kobiet”  życzenia paniom służącym i pracującym w brygadzie złożył płk Grzegorz Motak, Dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W świętokrzyskich Terytorialsach  służy blisko 300 kobiet. Stanowią 24 proc.  wszystkich żołnierzy brygady. Kompetencje, zaangażowanie i umiejętności pań są bardzo wysoko oceniane przez przełożonych – 40 proc. pań ma wykształcenie wyższe.  

Zespół Prasowy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”

W ciągu ostatniego roku kobiety w mundurach mogliśmy zobaczyć podczas służby w szpitalach, przychodniach, DPS-ach i stacjach sanepidu. Sumienność i odwaga z jaką panie wykonują powierzone im zadania oraz godzenie służby z życiem prywatnym zasługują na najwyższe uznanie.

Coraz liczniejsza obecność Pań w służbach mundurowych od lat jest faktem. W wojskach operacyjnych stanowią blisko 7 proc. ogółu żołnierzy. Jednak od roku 2017 kiedy to powołane zostały Wojska Obrony Terytorialnej liczba kobiet w mundurach znacznie wzrosła. Obecnie liczba kobiet żołnierzy OT wynosi 3700 co stanowi 16 proc. całkowitej liczebności i systematycznie wzrasta.

Źródło: Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”

Wśród powodów motywujących je do podjęcia decyzji o wstąpieniu w  szeregi 10. ŚBOT, kobiety najczęściej wskazują na chęć sprawdzenia się, spełnienia swoich marzeń o służbie, a także potrzebę umiejętności obrony, zarówno siebie jak i najbliższych.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dzięki charakterowi i zorganizowaniu służby w WOT nie muszą one rezygnować ze swojego codziennego życia. Mogą rozwijać się zawodowo oraz poświęcać swój czas  rodzinie jak i swoim zainteresowaniom.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this