Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Za mundurem… W świętokrzyskich Terytorialsach służy blisko 300 kobiet!

Do służby wojskowej wnoszą cierpliwość, dokładność, profesjonalizm a także empatię wobec drugiego człowieka. Stanowią piękniejszą część 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dziś obchodzą swoje święto.

11.09.2020 - Nowa Deba 10 SBOT Petla taktyczna /egzamin Fot. DWOT

– Drogie Panie z okazji Dnia Kobiet pragnę złożyć na Wasze ręce najserdeczniejsze życzenia, spełnienia wszystkich marzeń, samych sukcesów w służbie, jak również w życiu prywatnym oraz nieustającego zdrowia i szczęścia w gronie najbliższych –  z okazji „Dnia Kobiet”  życzenia paniom służącym i pracującym w brygadzie złożył płk Grzegorz Motak, Dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W świętokrzyskich Terytorialsach  służy blisko 300 kobiet. Stanowią 24 proc.  wszystkich żołnierzy brygady. Kompetencje, zaangażowanie i umiejętności pań są bardzo wysoko oceniane przez przełożonych – 40 proc. pań ma wykształcenie wyższe.  

Zespół Prasowy
10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”

W ciągu ostatniego roku kobiety w mundurach mogliśmy zobaczyć podczas służby w szpitalach, przychodniach, DPS-ach i stacjach sanepidu. Sumienność i odwaga z jaką panie wykonują powierzone im zadania oraz godzenie służby z życiem prywatnym zasługują na najwyższe uznanie.

Coraz liczniejsza obecność Pań w służbach mundurowych od lat jest faktem. W wojskach operacyjnych stanowią blisko 7 proc. ogółu żołnierzy. Jednak od roku 2017 kiedy to powołane zostały Wojska Obrony Terytorialnej liczba kobiet w mundurach znacznie wzrosła. Obecnie liczba kobiet żołnierzy OT wynosi 3700 co stanowi 16 proc. całkowitej liczebności i systematycznie wzrasta.

Źródło: Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt”

Wśród powodów motywujących je do podjęcia decyzji o wstąpieniu w  szeregi 10. ŚBOT, kobiety najczęściej wskazują na chęć sprawdzenia się, spełnienia swoich marzeń o służbie, a także potrzebę umiejętności obrony, zarówno siebie jak i najbliższych.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dzięki charakterowi i zorganizowaniu służby w WOT nie muszą one rezygnować ze swojego codziennego życia. Mogą rozwijać się zawodowo oraz poświęcać swój czas  rodzinie jak i swoim zainteresowaniom.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ostrowiecki szpital: 64 pacjentów z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa!

FAKTY

Najwięcej zakażeń koronawirusem w powiatach kieleckim i ostrowieckim! 638 zgonów w Polsce!

FAKTY

Koronawirus: blisko 1000 zgonów w Polsce! W województwie świętokrzyskim 721 nowych zakażeń!

FAKTY

EMA o szczepionce AstraZeneca: korzyści z podania preparatu przewyższają ryzyko działań niepożądanych!

FAKTY

ReklamaConnect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this