Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Za paserstwo i narkotyki 56-letni ostrowczanin odpowie przed sądem!

O wyjątkowym „pechu” może mówić 56-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, którego w ubiegłym tygodniu zatrzymali ostrowieccy policjanci. Nie dość, że mężczyzna oferował do sprzedaży agregat prądotwórczy pochodzący z przestępstwa przywłaszczenia, to w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i piwnicznych należących do zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli ponad 45 gramów marihuany. Teraz za paserstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, za posiadanie znacznej ilości narkotyków nawet do 10 lat.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pod koniec października bieżącego roku do ostrowieckich policjantów zgłosił się 43-letni mężczyzna, który zawiadomił, że podczas przeglądania jednego z portali ogłoszeniowych zauważył oferowany do sprzedaży swój agregat prądotwórczy, który utracił w wyniku przestępstwa przywłaszczenia.

 Jak wynikało z relacji zgłaszającego mienie to zostało przywłaszczone przez ustalonego w 2018 roku sprawcę, który usłyszał wtedy zarzut przywłaszczenia mienia. Jednak urządzenie nie zostało odzyskane, aż dnia 2 listopada 2019 roku. Ostrowieccy policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili dane osoby oferującej do sprzedaży mienie będące w ich zainteresowaniu i przystąpili do realizacji sprawy. Jak się okazało mundurowi w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do 56-letniego mężczyzny, znaleźli nie tylko utracony agregat prądotwórczy ale i susz roślinny wstępnie zidentyfikowany jako marihuana w ilości ponad 45 gramów. Zabronione środki wraz z agregatem zostały zabezpieczone, a 56- latek zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi.

Teraz mężczyźnie grozi nie tylko kara do 5 lat pozbawienia wolności za nabycie przywłaszczonego mienia, ale i do 10 lat pozbawienia wolności za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this