Znajdź nas na

FAKTY

Zagórski: od piątku rusza system e-rejestracja umożliwiający szczepienia przeciw COVID-19!

Od piątku zacznie funkcjonować system e-rejestracja umożliwiający zapisywanie się na konkretne terminy szczepień przeciw Covid-19; zachęcam, by to kanał internetowy był podstawowym sposobem rejestracji – mówił we wtorek sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski.

Warszawa, 04.12.2020. Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski podczas konferencji prasowej, 4 bm. Konferencja dotyczyła wejścia w życie pakietu deregulacyjnego dla kierowców i ułatwień związanych z nowymi przepisami. (sko) PAP/Rafał Guz

„Od 15 stycznia, czyli od piątku, będzie funkcjonował system e-rejestracja. Umożliwi on zapisywanie się na konkretne terminy szczepienia. Będzie to możliwe do zrealizowania trzema kanałami” – powiedział w Radiowej Jedynce Zagórski.

Jak mówił, pierwszy sposób rejestracji to przez internetowe konto pacjenta, drugi to infolinia 989, a ostatni sposób to zapisywanie się bezpośrednio w punktach szczepień.

„W większości to nasze przychodnie POZ (Podstawowej Opieki Zdrowotnej – PAP). I tam też będą się odbywały te zapisy. One będą polegały na wpisywaniu osób, które są uprawnione do tego, żeby w danym momencie zapisywali się na szczepienia do tego systemu informatycznego” – tłumaczył Marek Zagórski.

Przypomniał, że w pierwszej kolejności rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 będzie udostępniona dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.

„Od piątku, osoby w wieku 80. plus będą mogły rozpocząć proces rejestracji tymi trzema kanałami. Zachęcamy do tego, by kanał internetowy był kanałem podstawowym” – powiedział sekretarz stanu w KPRM.

Zachęcał także do założenia internetowego konta pacjenta. Jak mówił, w tym celu należy wejść na pacjent.gov.pl i następnie zarejestrować się i założyć konto. Warunkiem jest posiadanie Profilu Zaufanego.

Zagórski ocenił, że cały system szczepień jest oparty o systemy informatyczne, bazą jest system służby zdrowia, do którego zostały stworzone specjalne aplikacje, które mają wspomagać proces szczepień przeciw koronawirusowi. Oprócz e-skierowań, uruchomiony jest system dystrybucji szczepionek.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień, Michał Dworczyk informował w poniedziałek, że 15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania szczepień na konkretny termin dla seniorów, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70. roku życia.

„Od 15 stycznia będą mogli umawiać się na konkretne terminy seniorzy powyżej 80. roku życia” – mówił Dworczyk na konferencji prasowej. 22 stycznia uruchomiona zostanie możliwość umawiania szczepień dla seniorów powyżej 70. roku życia” – dodał. „A 25 stycznia rozpoczną się szczepienia populacyjne dla seniorów, dla wszystkich powyżej 70 roku życia” – podkreślił minister. Poinformował, że będą trzy kanały, którymi można się umówić i zarejestrować na konkretny termin szczepienia. (PAP)

aop/ amac/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this