Znajdź nas na

FAKTY

Zamiast Tesco market spożywczy? Galeria prowadzi rozmowy!

Tylko do 3 kwietnia mieszkańcy powiatu ostrowieckiego będą mogli robić zakupu w sklepie sieci Tesco, mieszczącym się w Galerii Ostrowiec. 18 czerwca 2020 roku Tesco poinformowało o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S. Transakcja, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę. Pomieszczenia po markecie nie będą jednak stały puste. – Mamy ustalone warunki i prowadzimy bliskie końca rozmowy z nowym operatorem spożywczym, którego nazwy w tym momencie nie mogę zdradzić – wyjaśnia Dagmara Zawadzka z działu marketingu w Galerii Ostrowiec.

Źródło: FB Galeria Ostrowiec

O tym, że brytyjski supermarket zniknie z Ostrowca Św. można było podejrzewać od dłuższego czasu. Z miesiąca na miesiąc zmniejszał się asortyment sklepu, a także powierzchnia, wypełniona towarami. O pomysł likwidacji ostrowieckiego marketu biuro prasowe sieci pytaliśmy w styczniu 2019 roku. 

Krystian Knap odpowiedział nam wówczas: – W odpowiedzi na Pani wiadomość uprzejmie informujemy, że wszelkie informację o likwidacji sklepów będą udostępniane Naszym Klientom na bieżąco. Likwidacje sklepów są podyktowane decyzją biznesową, szczegółowych informacji na temat przyczyn likwidacji nie możemy niestety publicznie udostępnić – czytamy w odpowiedzi z 11 stycznia 2019 roku. 

18 czerwca 2020 roku Tesco poinformowało już oficjalnie o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S. Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę.

–Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy. Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów w Polsce przez tak wiele lat. Energia i zaangażowanie, jakie wykazali w ciągu ostatnich dwóch lat, przekształcając Tesco w Polsce na model dwuformatowy, były niesamowicie imponujące. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce – tak sprzedaż komentuje Dave Lewis, prezes Grupy Tesco.

Likwidacja sklepu to także zwolnienia pracowników. Ponownie zapytaliśmy więc w Biurze Prasowym Tesco w jaki sposób sieć zabezpieczy pracowników z Ostrowca Św. 

– Potwierdzamy, że Tesco Polska podjęło decyzję o zamknięciu sklepu w Ostrowcu Świętokrzyskim, niebędącego częścią umowy z Salling Group. Zdecydowano nie przedłużać umowy najmu dotyczącej tego sklepu. Robimy wszystko co tylko możliwe, by zaoferować wsparcie dla pracowników. Sklep będzie otwarty do 3 kwietnia – czytamy w krótkiej odpowiedzi. 

Także Dagmara Zawadzka z działu marketingu w Galerii Ostrowiec.potwierdza, że Tesco wycofuje się z Ostrowca Św. 

– Mamy ustalone warunki i prowadzimy bliskie końca rozmowy z nowym operatorem spożywczym, którego nazwy w tym momencie nie mogę zdradzić – wyjaśnia.

Jak przeczytać możemy na oficjalnej stronie Tesco wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na ogólne cele korporacyjne. W ciągu ostatnich 18 miesięcy zostały sprzedane lub uzgodniono sprzedaż 22 sklepów, co daje wpływy netto w wysokości około 200 mln GBP. 

12 marca 2021 roku Tesco potwierdziło zatwierdzenie sprzedaży Tesco Polska przez urząd antymonopolowy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this