Znajdź nas na

FAKTY

Zapytaj o Fundusze Europejskie w Skarżysku-Kamiennej!

Oficjalnie wystartował nowy punkt informacyjny o funduszach unijnych. Mieszkańcy powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego i ostrowieckiego mogą zapytać o nabór wniosków w ramach programu operacyjnego, dotacje dla przedsiębiorców oraz dofinansowania do kursów i szkoleń. Punkt otworzyli Andrzej Bętkowsk, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Mariusz Bodo, sekretarz województwa.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął działalność 1 października.

– Przeprowadziliśmy reorganizację placówek informacyjnych o funduszach w regionie. 30 września zakończył działalność punkt w Busku-Zdroju, a dziś otwieramy nowy w Skarżysku-Kamiennej – mówi Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. – Punkt obejmuje mieszkańców powiatów, gdzie jest większe bezrobocie.  Dlatego zapraszamy lokalnych przedsiębiorców do korzystania z informacji o środkach unijnych. Pracownicy nie będą tylko siedzieć za biurkiem, ale także wychodzić w teren, aby dotrzeć do wszystkich zainteresowanych – dodaje marszałek. 

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Mieszkańcy północnych powiatów będą mogli nas spotkać na dyżurach w urzędach gmin oraz na spotkaniach informacyjnych – podkreśla Justyna Gołębiewska-Suchenia, kierownik Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Placówka mieści się na Al. Piłsudskiego 36 i jest otwarta w poniedziałek od 8.00 do 18.00, a od wtorku do piątku w godzinach 8.00 -16.00. – Nie trzeba się umawiać, ani zapisywać. Zapraszamy osoby, zainteresowane założeniem działalności, przedsiębiorców, potrzebujących dotacji na rozwój firmy oraz chętnych na skorzystanie z kursów i szkoleń. Osoby niepełnosprawne prosimy o kontakt, możemy dojechać i udzielić informacji na miejscu – dodaje Justyna Gołębiewska-Suchenia.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jest to trzeci Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, działający w województwie. Główny, obsługujący mieszkańców powiatów: kieleckiego, włoszczowskiego, jędrzejowskiego, pińczowskiego i  kazimierskiego znajduje się na ulicy Św. Leonarda 1 w Kielcach. Natomiast mieszkańcy powiatów: sandomierskiego, opatowskiego, staszowskiego oraz buskiego mogą zapytać o fundusze unijne w Sandomierzu na ul. Mickiewicza 34.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this