Znajdź nas na

Uncategorized

Zapytaj o Fundusze Europejskie w Skarżysku-Kamiennej!

Oficjalnie wystartował nowy punkt informacyjny o funduszach unijnych. Mieszkańcy powiatów: koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego i ostrowieckiego mogą zapytać o nabór wniosków w ramach programu operacyjnego, dotacje dla przedsiębiorców oraz dofinansowania do kursów i szkoleń. Punkt otworzyli Andrzej Bętkowsk, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Mariusz Bodo, sekretarz województwa.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął działalność 1 października.

– Przeprowadziliśmy reorganizację placówek informacyjnych o funduszach w regionie. 30 września zakończył działalność punkt w Busku-Zdroju, a dziś otwieramy nowy w Skarżysku-Kamiennej – mówi Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. – Punkt obejmuje mieszkańców powiatów, gdzie jest większe bezrobocie.  Dlatego zapraszamy lokalnych przedsiębiorców do korzystania z informacji o środkach unijnych. Pracownicy nie będą tylko siedzieć za biurkiem, ale także wychodzić w teren, aby dotrzeć do wszystkich zainteresowanych – dodaje marszałek. 

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Mieszkańcy północnych powiatów będą mogli nas spotkać na dyżurach w urzędach gmin oraz na spotkaniach informacyjnych – podkreśla Justyna Gołębiewska-Suchenia, kierownik Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Placówka mieści się na Al. Piłsudskiego 36 i jest otwarta w poniedziałek od 8.00 do 18.00, a od wtorku do piątku w godzinach 8.00 -16.00. – Nie trzeba się umawiać, ani zapisywać. Zapraszamy osoby, zainteresowane założeniem działalności, przedsiębiorców, potrzebujących dotacji na rozwój firmy oraz chętnych na skorzystanie z kursów i szkoleń. Osoby niepełnosprawne prosimy o kontakt, możemy dojechać i udzielić informacji na miejscu – dodaje Justyna Gołębiewska-Suchenia.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Jest to trzeci Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, działający w województwie. Główny, obsługujący mieszkańców powiatów: kieleckiego, włoszczowskiego, jędrzejowskiego, pińczowskiego i  kazimierskiego znajduje się na ulicy Św. Leonarda 1 w Kielcach. Natomiast mieszkańcy powiatów: sandomierskiego, opatowskiego, staszowskiego oraz buskiego mogą zapytać o fundusze unijne w Sandomierzu na ul. Mickiewicza 34.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Świętokrzyski PiS zdystansował konkurencję! Magdalena Zieleń: Byłoby fantastycznie, gdyby Ostrowiec Św. miał dwóch posłów!

FAKTY

Podziel się maskotkami z dziećmi chorymi na nowotwory! Ich zbiórkę prowadzi ćmielowski dom kultury!

FAKTY

Świętokrzyskie Nagrody Kultury Rozdane! Wiemy, kogo doceniła kapituła!

FAKTY

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this