Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Żaryn: Alert dezinformacyjny w sprawie kłamliwej kampanii o przygotowaniach rządu do ucieczki!

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn wydął w sobotę alert dezinformacyjny w związku z kłamliwą kampanią w mediach społecznościowych o przygotowaniach polskiego rządu do ucieczki.

Warszawa, 23.09.2022. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP Stanisław Żaryn podczas konferencji prasowej w siedzibie KPRM w Warszawie, 23 bm. Konferencja dotyczyła aktualnego stanu bezpieczeństwa informacyjnego kraju. (amb) PAP/Mateusz Marek

„W mediach społecznościowych identyfikowana jest kampania mająca na celu wytworzenie paniki wśród Polaków” – poinformował na Twitterze minister w KPRM.

„Tezy zawierają kłamstwa o przygotowaniach rządu do ucieczki z Polski” – podał Żaryn. W jego ocenie celem kampanii jest dyskredytacja naszego rządu, ale również sianie paniki w związku z rosyjską agresją przeciwko Ukrainie.

Wpis zastępcy ministra koordynatora służb specjalnych został zilustrowany takimi fałszywymi internetowymi informacjami – o rzekomych ćwiczeniach ewakuacji najważniejszych osób w państwie czy mającymi te dane potwierdzać komentarzem osoby, która pracuje na lotnisku i widziała ćwiczenia, „kto w jakiej kolejności ma być ewakuowany” oraz wpisami odnoszącymi się do ucieczki rządu przez Rumunię w 1939 r.

Agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego i trwa 220 dzień.(PAP)

ago/ joz/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this