Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Zastępca prokuratora generalnego: wnioski z sekcji zwłok pozwalają na zmianę zarzutów podejrzanym ws. śmierci Kamila!

Ustalenia i wnioski po sekcji zwłok jednoznacznie pozwalają na zmianę zarzutów podejrzanym – wobec ojczyma na zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a wobec matki dziecka rozważany jest zarzut o pomocnictwo do zabójstwa – poinformował w środę zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak.

Źródło: FB Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II

W środę w Zakładach Medycyny Sądowej w Katowicach odbyła się sekcja zwłok 8-letniego Kamila. „Biegli po przeprowadzeniu sekcji ustalili, iż przyczyną zgonu Kamila Mrozka stały się rozległe oparzenia ciała, w przebiegu którego doszło do wstrząsu pooparzeniowego, infekcji ogólnoustrojowej, a ostatecznie doszło do niewydolności wielonarządowej” – powiedział.

Dodał, że według biegłych istnieje „bezpośredni związek przyczynowo-skutkowy między spowodowanymi obrażeniami a zgonem pokrzywdzonego”.

„Ustalenia i wnioski po sekcyjne jednoznacznie pozwalają na zmianę zarzutów podejrzanym – ojczymowi i matce dziecka – na zarzuty wobec ojczyma dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, a wobec matki rozważany jest zarzut o pomocnictwo do zabójstwa” – zaznaczył.

Dodał, że z zeznań świadków oraz ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że „zdarzenie z 29 marca nie było zdarzeniem incydentalnym”. „Ustalono, że ojczym od dłuższego czasu znęcał się nad Kamilem, bił go po całym ciele, kopał, rzucał o podłogę, przypalał papierosami” – powiedział Sierak. Dodał, że dziecko wielokrotnie uciekało z miejsca zamieszkania.(PAP)

autorzy: Marcin Chomiuk, Bartłomiej Figaj

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this