Znajdź nas na

FAKTY

Zawiadomienie do prokuratury i zwolnienie dyscyplinarne! Co wydarzyło się w dwóch szkołach w gminie Kunów?

Jak w oficjalnym komunikacie informuje Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, dziś (poniedziałek, 28 listopada) do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Św. zostało skierowane zawiadomienie o możliwości popełnienia czynów zabronionych z art. 296 § 1 k.k. oraz 303 § 2 k.k. przez główną księgową pełniącą tę funkcję w Publicznej Szkole Podstawowej w Wymysłowie oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku. – Ze względu na skalę nieprawidłowości, jakie wystąpiły w placówkach podległych Gminie Kunów, dyrektor ZSP w Janiku oraz dyrektor PSP w Wymysłowie złożyły samodzielnie rezygnacje z pełnionych funkcji – czytamy w oświadczeniu.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Budynek, w którym mieści się Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Co wydarzyło się w dwóch szkołach w gminie Kunów? Jak wynika ze wstępnych ustaleń Komisji, mogło dojść do nadużyć ze strony głównej księgowej.  Dziś zawiadomienie w tej sprawie trafiło do ostrowieckiej prokuratury. 

Pełną treść oświadczenia publikujemy poniżej:

„Informuję, że w dniu dzisiejszym do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Św., zostało skierowane zawiadomienie o możliwości popełnienia czynów zabronionych z art. 296 § 1 k.k. oraz 303 § 2 k.k. przez główną księgową pełniącą tę funkcję w Publicznej Szkole Podstawowej w Wymysłowie oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku. Jak wynika ze wstępnej analizy dokumentów doszło do dużych nadużyć w zakresie wykonywania przez nią obowiązków służbowych. Fakt nierzetelności dokumentacji księgowej wykryła nowa księgowa, zatrudniona w Publicznej Szkole Podstawowej w Wymysłowie. Po otrzymaniu zawiadomienia ze szkoły, w czwartek zostały podjęte kroki w celu jak najszybszego zbadania sprawy. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku została poproszona o wręczenie karty urlopowej głównej księgowej i nakazanie jej opuszczenia szkoły, do czasu wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości. W tym celu została powołana Komisja, która w piątek udała się do ZSP w Janiku i zabezpieczyła pomieszczenia zajmowane przez główną księgową i dokumentację. Główna księgowa została dyscyplinarnie zwolniona w dniu dzisiejszym, z uwagi na fakt, iż Komisja potwierdziła wstępnie, że mogło dojść do nadużyć ze strony głównej księgowej.  Ze względu na skalę nieprawidłowości, jakie wystąpiły w placówkach podległych Gminie Kunów, dyrektor ZSP w Janiku oraz dyrektor PSP w Wymysłowie złożyły samodzielnie rezygnacje z pełnionych funkcji.  Główna księgowa, o której mowa powyżej, pracowała w jednostkach organizacyjnych Gminy Kunów już od wielu lat. Zatem powstaje również konieczność zbadania dokumentacji  z innych placówek oświatowych z terenu gminy Kunów.”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this