Znajdź nas na

FAKTY

Zbigniew Duda: Tę wysoką cenę za ciepło w Ostrowcu Św. „funduje” prezydent i spółka miejska. Do ostrowczan trafiły ulotki!

– Projekt uchwały dotyczącej pomocy finansowej dla każdego mieszkańca Ostrowca Św. na pokrycie części lub całości kosztów zakupu ciepła lub opału, radni KWW Jarosława Górczyńskiego „wyrzucili do kosza”. Nie chcieli pomóc mieszkańcom – pyta Zbigniew Duda, radny powiatowy z Prawa i Sprawiedliwości. Do skrzynek pocztowych ostrowczan trafiły ulotki, w których radny przypomina o wysokich opłatach za ciepło (jednych z najwyższych w województwie świętokrzyskim), zapraszając do współpracy wszystkich mieszkańców.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Część ostrowczan w swoich skrzynkach na listy znalazła już ulotki, dotyczące wysokich cen za ogrzewani, a także projektu uchwały, który podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego 30 listopada 2022 roku przedstawił Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że radny proponował wprowadzenie do porządku obrad projektu uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Ostrowiec Świętokrzyski. Pomoc finansowa w kwocie 1 000 000 zł miała  być przeznaczona na zasiłki celowe i specjalne zasiłki celowe na pokrycie części lub całości kosztów zakupu ciepła lub opału (związanych z ogrzanie  mieszkań lub domów) przez mieszkańców Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Zbigniew Duda uważa, że mieszkańcy za ogrzewanie w bloku i domu mogą zapłacić mniej. 

– Chodzi o to, aby mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego wiedzieli, w jaki sposób działają ostrowieckie władze, a te zafundowały mieszkańcom jedną z najwyższych cen za ciepło w całym województwie świętokrzyskim. W momencie, gdy zgłosiłem projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Ostrowiec Św., aby miasto i powiat dopłacały do rachunków za ciepło i opał mieszkańcom naszego  miasta, to radni większością głosów ze starostą Marzeną Dębniak na czele, odrzucili projekt tej uchwały. Dla mnie są to rzeczy niezrozumiałe. Dlaczego radni z KWW Jarosława Górczyńskiego i starosta nie chcą pomagać mieszkańcom Ostrowca Św.? – mówi Zbigniew Duda.

Zbigniew Duda, radny powiatu ostrowieckiego z Klubu PiS
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że najważniejsze jest dobro mieszkańców miasta i powiatu ostrowieckiego. Zbigniew Duda przypomina, że w Ostrowcu Św. za 1 GJ ciepła mieszkańcy płacą 134,24 zł, natomiast w Kielcach – 62,39 zł. 

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, wniosła o odrzucenie w całości projektu uchwały. Za wprowadzeniem uchwały do porządku obrad głosowali: Marek Bilski, Zbigniew Duda, Jarosław Kopański i Mirosław Rogoziński, przeciwko zagłosowali: Stanisława Barańska, Małgorzata Bień, Andrzej Broda, Dariusz Czupryński, Marzena Dębniak, Beata Duda, Łukasz Dybiec, Andrzej Jabłoński, Marcin Jabłoński, Piotr Maj, Mariusz Pasternak, Agnieszka Rogalińska, Małgorzata Sobieraj. Od głosu wstrzymał się Janusz Gołdyn.

Pisaliśmy o tym TUTAJ:

Na ulotkach, które, jak zapewnia radny, systematycznie trafiać będą do skrzynek pocztowych ostrowczan,  umieszczony został adres e-mail, na który mieszkańcy mogą przesyłać swoje opinie: starostwo@powiat.ostrowiecki.eu 

– Chciałem, aby te informacje trafiały na adres mailowy starostwa, jako informacja do mojej wiadomości. Myślę, że  będą  mi przekazywane – wyjaśnia radny.

Zbigniew Duda wierzy, że wspólnie z mieszkańcami Ostrowca Św. „zmusi” władze powiatu i gminy Ostrowiec Św. do zmiany swojego myślenia i do pomocy ostrowczanom.

– Tę wysoką cenę za ciepło  funduje prezydent i spółka miejska. Jak pokazuję w ulotce przy tych samych źródłach ciepła, przy podobnych urządzeniach, różnica cenowa pomiędzy Kielcami, a Ostrowcem Św. jest naprawdę olbrzymia. Razem możemy to zmienić – podsumowuje radny.   

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this