Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zdrowie w warunkach izolacji domowej, spowodowanej przez COVID-19! Zestaw ćwiczeń na każdy dzień tygodnia! [VIDEO]

Pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia przyczyniły się do drastycznego obniżenia poziomu aktywności fizycznej. Ograniczenia te są problemem nie tylko dla osób, które sportem zajmują się profesjonalnie, ale również dla tych, którzy uprawianie aktywności fizycznej traktują, jako integralny element stylu życia. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców województwa świętokrzyskiego stworzyliśmy film edukacyjny prezentujący zestaw ćwiczeń na każdy dzień tygodnia.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Regularne podejmowanie aktywności fizycznej przynosi wymierne korzyści zdrowotne, jest ona niezbędna w budowaniu odporności, pomaga w walce ze stresem i pokonaniu wszelkich trudów życia codziennego. Dlatego szczególnie teraz każda forma aktywności fizycznej, również ta domowa, jest niezwykle istotna.

Zaproponowany film z ćwiczeniami fizycznymi oraz prelekcje dietetyka i psychologa są kontynuacją spotkania  „Wpływ COVID-19 na zdrowie psychiczne mieszkańców województwa świętokrzyskiego”. Trwająca sytuacja epidemiologiczna skłania nas do zwrócenia uwagi na seniorów, ponieważ jest to grupa najbardziej narażona na skutki pandemii. Zrealizowany film edukacyjny pt: ,,Zdrowie w warunkach izolacji domowej spowodowanej przez COVD-19” oraz stosowanie się do wskazówek trenerów przyczynią się do polepszenia zdrowia jego odbiorców.

Materiał zrealizowany we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze, Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy oraz Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this