Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zgubił się podczas grzybobrania! Na szczęście miał przy sobie telefon!

Jak informują grzybiarze, często swoimi zbiorami chwaląc się na portalach społecznościowych, w lasach pojawiło się dużo grzybów i wiele osób wybiera się na grzybobranie. Policjanci przypominają jednak, że do takiej wyprawy należy dobrze się przygotować. Podczas wycieczek leśnych możemy potrzebować czyjejś pomocy lub zwyczajnie się zgubić. Wtedy im lepiej jesteśmy przygotowani, tym szybciej dotrze do nas ratunek. Przekonał się o tym 73-latek, który zaginął wczoraj w okolicach Samsonowa.

Zdjęcie ilustracyjne

Na szczęście mężczyzna pamiętał jednak o tym, by zabrać ze sobą telefon komórkowy i właśnie dzięki temu możliwe było jego sprawne odnalezienie.

Odpowiedni strój i atlas grzybów to nie wszystko. Należy pamiętać, że w lesie można się zgubić, lub może być potrzeba pilnego wezwania pomocy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (17 września). 73- latek wybrał się do lasu w okolicy Samsonowa. Mężczyzna stracił orientacje w terenie i nie wyszedł na umówione spotkanie ze swoim znajomym. Kieleccy policjanci, którzy dostali sygnał o zaginięciu po godzinie 19.00 przystąpili do poszukiwań, wsparci przez miejscowych strażaków. Na szczęście 73-latek miał ze sobą naładowany telefon komórkowy, który bardzo pomógł w trwających ponad 3 godziny działaniach. Ostatecznie zmarznięty, ale zdrowy senior został odnaleziony przez kryminalnych z Komisariatu Policji I w Kielcach.


Jak przygotować się do wyprawy na grzyby?
– należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy
– koniecznie poinformujmy bliskich w jaki rejon się wybieramy i o której planujemy powrót do domu;
– zabierzmy ze sobą elementy odblaskowe oraz jedzenie i picie;
– na grzybobranie wybierzmy się w kilka osób;
W sytuacji, gdy potrzebujemy pomocy lub straciliśmy orientacje w terenie, należy niezwłocznie zadzwonić na numery ratunkowe.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this