Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zmarła mieszkanka powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

Zmarła kolejna, 13 ofiara koronawirusa w województwie świętokrzyskim. To 74-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego, hospitalizowana w jednoimiennym szpitalu w Starachowicach. Jak poinformowała nas dziś (12 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego na terenie naszego województwa odnotowano trzy nowe zakażenia.

Grafika: naOSTRO.info

O 235 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej bo aż 204 osoby zakażone, pochodzą z województwa śląskiego. W województwie dolnośląskim odnotowano 7 przypadków, wielkopolskim – 6, pomorskim – 4, lubelskim, zachodniopomorskim i świętokrzyskim – 3, warmińsko-mazurskim i opolskim – 2, a także małopolskim – jedna osoba.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To: starszy mężczyzna z powiatu ostrowieckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, a także młody mężczyzna z powiatu starachowickiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o kolejnych, 16 ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Najmłodsza z hospitalizowanych osób miała 67 lat, najstarsza 96.

– Z przykrością informujemy o śmierci 13 mieszkańca województwa – to starsza kobieta z powiatu ostrowieckiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 328 zachorowań na COVID-19, w tym 13 zgonów oraz 182 ozdrowienia – dodaje Ewa Łukomska.

Jak poinformowała wczoraj Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Św. kwarantanną objętych jest 681 osób, hospitalizowanych – 27 osób.

W jednoimiennym szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj 94 pacjentów: 70 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 17 osób z wynikiem negatywnym, 7 osób oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania).

Aktualnie w Polsce zakażonych jest 16 561 osób. Z powodu koronawirusa zmarło 827 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this