Znajdź nas na

FAKTY

Zmarła mieszkanka powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

Zmarła kolejna, 13 ofiara koronawirusa w województwie świętokrzyskim. To 74-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego, hospitalizowana w jednoimiennym szpitalu w Starachowicach. Jak poinformowała nas dziś (12 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego na terenie naszego województwa odnotowano trzy nowe zakażenia.

Grafika: naOSTRO.info

O 235 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej bo aż 204 osoby zakażone, pochodzą z województwa śląskiego. W województwie dolnośląskim odnotowano 7 przypadków, wielkopolskim – 6, pomorskim – 4, lubelskim, zachodniopomorskim i świętokrzyskim – 3, warmińsko-mazurskim i opolskim – 2, a także małopolskim – jedna osoba.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To: starszy mężczyzna z powiatu ostrowieckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, a także młody mężczyzna z powiatu starachowickiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o kolejnych, 16 ofiarach śmiertelnych koronawirusa. Najmłodsza z hospitalizowanych osób miała 67 lat, najstarsza 96.

– Z przykrością informujemy o śmierci 13 mieszkańca województwa – to starsza kobieta z powiatu ostrowieckiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 328 zachorowań na COVID-19, w tym 13 zgonów oraz 182 ozdrowienia – dodaje Ewa Łukomska.

Jak poinformowała wczoraj Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Św. kwarantanną objętych jest 681 osób, hospitalizowanych – 27 osób.

W jednoimiennym szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj 94 pacjentów: 70 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 17 osób z wynikiem negatywnym, 7 osób oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania).

Aktualnie w Polsce zakażonych jest 16 561 osób. Z powodu koronawirusa zmarło 827 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Zaginął Marek Rzeszowski! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Hubert Żądło: Wskaźniki finansowe mamy unormowane. Ten rok dla budżetu gminy Bałtów zakończymy z ponad milionową nadwyżką finansową!

FAKTY

Świętokrzyskie w czołówce! 70 milionów euro na „covidowe” wsparcie firm!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this