Znajdź nas na

FAKTY

Zmarła zakażona koronawirusem mieszkanka powiatu starachowickiego!

Sobota (6 czerwca) nie przyniosła dobrych wiadomości. – Z przykrością informujemy o śmierci 23. mieszkańca naszego województwa – to 80-letnia kobieta z powiatu starachowickiego – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 317 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Zmarło 10 kolejnych osób.

Grafika: naOSTRO.info

O 317 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś w popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób pochodzi z województwa śląskiego (156, wszyscy z KWK Zofiówka), łódzkiego (62), mazowieckiego (47), wielkopolskiego (27), małopolskiego (10), dolnośląskiego (7), opolskiego (5),
podkarpackiego (1), podlaskiego (1), pomorskiego (1).

Zmarło 10 zakażonych osób. Jak poinformował Resort Zdrowia, wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

– Z przykrością informujemy o śmierci 23. mieszkańca naszego województwa – to 80-letnia kobieta z powiatu starachowickiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Potwierdzono 6 nowych ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 2 i ostrowieckiego – 4.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 515 zachorowań na COVID-19, w tym 23 zgony oraz 284 ozdrowienia.

Obecnie: 90 osób jest hospitalizowanych, 2304 osoby są poddane kwarantannie, 3 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this