Znajdź nas na

FAKTY

Zmieni się wnętrze remizy w Janiku!

Nie tak dawno druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiku świętowali 100-lecie istnienia swojej jednostki, kilka dni później otrzymali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, a wkrótce strażnica przejdzie również gruntowny remont wewnątrz. Gmina Kunów pozyskała na ten cel dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w kwocie 500 000 zł. – Wszystkie pomieszczenia zostaną zagospodarowane, zostaną wyremontowane. Powierzchnia zostanie praktycznie zagospodarowana. Nie zmarnuje się nawet centymetr. Poprawimy aranżację pomieszczeń, aby była optymalna – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Remiza OSP w Janiku fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wymiana źródła ciepła na pompę ciepła, montaż paneli fotowoltaicznych, remont ścian i podłóg, montaż wentylacji i klimatyzacji, budowa łazienki dla osób z niepełnosprawnościami, zakup wyposażenia kuchni i pomieszczeń – to tylko niektóre z prac, jakie wykonane zostaną w  budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiku. 

Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie  około 1 000 000 zł.  Dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, jakie pozyskał samorząd wynosi  500 000.

– Myślę, że te ostatnie lata, to bardzo dobry czas dla naszej gminy, dla Janika, dla druhów z ochotniczych straży pożarnych. W 2021 roku wyremontowana została ulica Szkolna w Janiku, przy której znajduje się remiza. Jednostka przeszła termomodernizację z zewnątrz. W tym roku we wrześniu do druhów dotarł nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Teraz mam kolejne dobre informacje, zmieni się wnętrze remizy. W budynku odbywają się różnego rodzaju uroczystości, przyjeżdżają do nas goście. Nie za bardzo to było eleganckie, gdy sala balowa sąsiadowała z sanitariatami – mówi Lech Łodej.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Druhowie stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy, ale uczestniczą również w akcjach sąsiednich gmin, czy powiatów. Swoją ciężką pracą i poświęcenie pokazują, jak ważną pełnią funkcję. Teraz chociaż w ten sposób możemy im podziękować.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this