Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Żołnierze WOT pojawią się dziś w ostrowieckim DPS-ie! Pobiorą wymazy od pensjonariuszy i personelu!

Jak poinformował nas por. Marcin Kowal oficer prasowy z Zespołu Prasowego 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. E.G. Kaszyńskiego ps. „Nurt” dziś (czwartek, 8 października) żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pobierać będą wymazy od ponad 150 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Św., a także personelu. Nie jest to pierwsza taka pomoc ze strony terytorialsów i jak zapewnia Marcin Kowal na pewno nie ostatnia.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wojska Obrony Terytorialnej od początku wybuchu epidemii wspierają medyków w całej Polsce, także w województwie świętokrzyskim. Dziś terytorialsi pojawią się także w Domu Pomocy Społecznej na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Św.

– Nasi żołnierze pojawią się dziś w DPS-ie w Ostrowcu Św., aby pobrać wymazy od wszystkich mieszkańców DPS- u i personelu – wyjaśnia Marcin Kowal.   

O tym, że koronawirus pojawił się w jednym z ostrowieckich DPS-ów informowaliśmy wczoraj. Pozytywne wyniki badań pojawiły się w przypadku 7 osób z personelu DPS-u. Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zapowiadała, że planowane jest przebadanie pensjonariuszy i pozostałego personelu medycznego w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

DPS na osiedlu Słonecznym jest miejscem, w którym przebywają osoby psychicznie chore. 

Marcin Kowal przyznaje, że w tym tygodniu Wojska Obrony Terytorialnej mają mnóstwo tego typu akcji i wyjazdów.

– W tym tygodniu tego typu sytuacji namnożyło się bardzo dużo.  Najgorsza sytuacja to chyba ta z DPS-u w Gnojnie. Jest tam naszych dwóch ratowników od tego tygodnia już stale do pomocy, a oprócz tego dziś też wymazujemy tam 120 pensjonariuszy i pracowników. Od tego tygodnia jesteśmy obecni w nowo utworzonym izolatorium w Kielcach  dla 30 osób z możliwością powiększenia do 100 osób. Nasza brygada działa teraz w trybie interwencyjnym – podsumowuje Marcin Kowal.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this