Znajdź nas na

FAKTY

Żona wiceprezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego rekomendowana na dyrektora LO nr II w Ostrowcu Św.

Małgorzata Górecka-Smolińska, a także Tomasz Łodej zostali wskazani przez komisje konkursowe na stanowiska kolejno dyrektorów Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza, a także Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pomimo, że wśród większości mieszkańców Małgorzata Górecka-Smolińska cieszy się opinią bardzo dobrego pedagoga, pojawiają się wątpliwości, czy to ma już znamiona nepotyzmu, czy jeszcze zwykłego konkursu?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– 22 lipca w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się posiedzenia komisji konkursowych powołanych do wyłonienia kandydatów na dyrektorów szkół – tak brzmi oficjalny komunikat prasowy Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

To efekt konkursów ogłoszonych przez Zarząd Powiatu Ostrowieckiego, uchwałą z dnia 19 czerwca 2019 roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim
Biuletyn Informacji Publicznej

W skład komisji weszli przedstawicieli organu prowadzącego – Starostwa Powiatowego, organu nadzorującego – Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, rady pedagogicznej, rady rodziców, związków zawodowych.

Do procedury konkursowej w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. J. Chreptowicza zgłosił się tylko jeden kandydat – Małgorzata Górecka-Smolińska – pracownik naukowy UJK w Kielcach, wydziału zamiejscowego w Sandomierzu, a także małżonka jednego z wiceprezydentów miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Dominika Smolińskiego. Na dyrektora Zespołu Szkół nr 3 zgłosiło się dwóch kandydatów, nauczycieli tej szkoły – Dariusz Granat i Tomasz Łodej.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim
Biuletyn Informacji Publicznej

Po analizie dokumentacji i wysłuchaniu prezentacji kandydatów komisje wskazały jako kandydatów na dyrektorów Małgorzatę Górecką-Smolińską w Liceum Ogólnokształcącym nr II oraz Tomasza Łodeja w ZS nr 3.

Teraz decyzję komisji konkursowej zatwierdzić lub unieważnić może Zarząd Powiatu Ostrowieckiego.

Wśród mieszkańców wątpliwości natury etycznej budzi spowinowacenie kandydatki na dyrektora ostrowieckiego Liceum, z aktualnie piastującym stanowisko wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, Dominikiem Smolińskim.

1 Comment

1 Comment

  1. I.D.A.

    23 lipca, 2019 at 13:39

    Jeden był kandydat i wygrał. Zresztą jakie to ma znaczenie czy był jeden czy pięciu. Ciekawe dlaczego nie startowali dotychczasowi znakomici dyrektorzy ?
    Chyba podjęli strategicznie jedynie słuszną decyzję.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this