Znajdź nas na

FAKTY

Zrobili zbiórkę, zakupili niezbędny sprzęt! Przedsiębiorcy związani z ostrowieckim Cechem wsparli niepełnosprawnych mieszkańców Ostrowca Św.!

O termometry, balkoniki, kule łokciowe, materace przeciw odleżynom, laski i ciśnieniomierze, o taki sprzęt wzbogaciła się wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. Wszystko dzięki gestowi solidarności przedsiębiorców, związanych z Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. – Staramy się pomagać, zawsze wtedy, gdy jest to możliwe. Nie mogliśmy nie odpowiedzieć na apel, jaki wystosował do nas ostrowiecki MOPS. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniężną. Udało się zakupić sporą ilość drobnego sprzętu. Wierzymy, że posłuży teraz najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta – mówi Dariusz Wierzbiński, starszy ostrowieckiego Cechu.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 

Od lipca 2020 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego oraz wspomagającego. 

Celem wypożyczalni jest zwiększenie dostępności sprzętu oraz ograniczenie skutków niepełnosprawności w szczególności u osób starszych, samotnych, niesamodzielnych i osób będącej w trudnej sytuacji finansowej, a w konsekwencji zapewnienie im szybkiego powrotu do aktywności społecznej. Z nieodpłatnego wypożyczania mogą skorzystać osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie od lekarza o konieczności używania sprzętu, zamieszkujące na terytorium Ostrowca Św. 

Przedsiębiorcy związani z Cechem Rzemieślników i Przedsiębiorców wsparli wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego działającą w ostrowieckim MOPS-ie.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Sprzęt wypożyczany jest na czas określony na podstawie zawartej umowy.  Aktualnie w wypożyczalni MOPS-u znajdują się nieduże ilości drobnego sprzętu, który szybko znajduje swoich odbiorców. Osób potrzebujących jest jednak dużo więcej.

– Chciałam bardzo serdecznie podziękować przedsiębiorcom za ten gest dobrej woli. Każda pomoc jest potrzebna. Tworzenie wypożyczalni rozpoczęliśmy parę miesięcy temu. Osoby chętnie korzystają z wypożyczalni. Mamy bardzo duże zainteresowanie także spoza terenu gminy Ostrowiec Św., ale z racji tego, że jesteśmy miejskim ośrodkiem, ten sprzęt będzie wykorzystywany na razie dla naszych mieszkańców. Takie gesty pokazują, że wspólnie można wiele osiągnąć – wyjaśnia Magdalena Salwerowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św.

Dariusz Wierzbiński, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. tłumaczy, że udało się zebrać ponad  2000 zł, jednak podkreśla, że nie kwota jest w tym wypadku najważniejsza, a sam gest solidarności. Dzięki zebranym środkom zakupiono:  materace, termometry, ciśnieniomierze, balkoniki, kule łokciowe, a także materace przeciw odleżynom. 

Magdalena Salwerowicz, dyrektor MOPS-u i Dariusz Wierzbiński, starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Staramy się zawsze wspierać naszych mieszkańców. Gdy MOPS wystosował do nas pismo z prośbą o wsparcie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, nie wahaliśmy się ani chwili. Zorganizowaliśmy zbiórkę i zakupiliśmy sporą ilość drobnego sprzętu – wyjaśnia Dariusz Wierzbiński.

Wypożyczalnia czynna jest w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (7.00-15.00), pięć dni w tygodniu. Do września z jej usług skorzystało blisko 30 osób.

Magdalena Salwerowicz apeluje do wszystkich, którzy zainteresowani są udzieleniem wsparcia i pomocy, przypominając, że podarowane akcesoria mogą niejednokrotnie ulżyć komuś w chorobie, a opiekunom chorych ułatwić opiekę.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this