Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

ZUS: do emerytów i rencistów trafią listy dotyczące wypłacanych świadczeń!

ZUS rozpoczął coroczną wysyłkę listów do emerytów i rencistów. W kopercie znajdą się dwie informacje: na temat marcowej waloryzacji oraz trzynastych emerytur – poinformował rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski. Wysyłka listów zakończy się w drugiej połowie maja.

Warszawa, 12.01.2021. Logo ZUS na budynku Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Szamockiej 3/5 w stolicy, 12. bm. (ls/dw) PAP/Leszek Szymański

Wszyscy seniorzy otrzymali swoje świadczenia po marcowej waloryzacji, która wyniosła 12,12 proc. Zakończyła się także wypłata trzynastek, które w tym roku były wyższe i wyniosły 1 tys. 780 zł i 96 gr brutto.

Trzynastka trafiła do wszystkich osób, które na dzień 31 marca br. miały prawo do wypłaty renty lub emerytury albo innego długoterminowego świadczenia wypłacanego przez ZUS.

„ZUS rozpoczął wysyłkę listów do seniorów. W najbliższych dniach i tygodniach emeryci i renciści w jednej kopercie otrzymają dwie ważne decyzje z ZUS-u. Będzie to decyzja waloryzacyjna oraz decyzja o przyznaniu tzw. trzynastki” – przekazał rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.

Dodał, że w pierwszej decyzji podana zostanie kwota świadczenia po marcowej waloryzacji, a także kwota pobranej składki oraz zaliczki na podatek dochodowy. Co ważne, będzie też wysokość emerytury na rękę.

„ZUS jest zobowiązany przepisami prawa do tego, aby taką informację przekazać świadczeniobiorcom. Wysyłka decyzji waloryzacyjnych będzie realizowana – analogicznie jak w latach ubiegłych – łącznie z wysyłką decyzji o przyznaniu dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego – w jednej kopercie” – podkreślił Żebrowski.

Zaznaczył, że ZUS wyśle łącznie ponad 8 milionów listów. Akcja zakończy się w drugiej połowie maja. (PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this