Znajdź nas na

FAKTY

10 zawiadomień NIK do prokuratury!

NIK złożyła 10 zawiadomień do prokuratury w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa przez sześć spółek z udziałem Skarbu Państwa i cztery fundacje – podała izba we wtorek. W siedzibie NIK trwa konferencja prasowa o wybranych wydatkach spółek i fundacji z udziałem Skarbu Państwa.

Warszawa, 16.01.2024. P.o. Wicedyrektor Departamentu Gospodarki, Skarbu Pañstwa i Prywatyzacji NIK Edyta Kosiarz (P) oraz p.o. dyrektor Delegatury NIK we Wrocławiu Marcin Kaliński (L) podczas konferencji prasowej w siedzibie Najwy¿szej Izby Kontroli w Warszawie, 16 bm. Konferencja dot. wyników kontroli „Wybrane wydatki spółek z udziałem Skarbu Pañstwa i fundacji tworzonych przez te spó³ki oraz gospodarka finansowa i realizacja celów statutowych fundacji tworzonych przez te spółki”. (jm) PAP/Leszek Szymański

NIK złożyła 10 zawiadomień do prokuratury w sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa przez sześć spółek z udziałem Skarbu Państwa i cztery fundacje. Chodzi o udaremnienie przeprowadzenia kontroli dotyczącej zasad przekazywania darowizn, a także wydatków na sponsoring, zakup usług medialnych, prawnych i doradczych. Było to działanie bezprawne – niezgodne z konstytucją i ustawą o NIK, która gwarantuje Izbie możliwość kontrolowania wszystkich firm, instytucji czy organizacji, które wykorzystują środki i majątek państwa” – podała we wtorek NIK. (PAP)

autor: Maciej Replewicz

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this