Znajdź nas na

FAKTY

Premier: wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia!

Wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia – ogłosił w poniedziałek premier Donald Tusk. Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności – dodał szef rządu.

Warszawa, 15.01.2024. Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej w KPRM w Warszawie, 15 bm. Premier Tusk og³osi³ m.in. termin wyborów samorz¹dowych, które odbêd¹ siê w dniach 7 i 21 kwietnia br. (mr) PAP/Leszek Szymañski

„Podjąłem dzisiaj decyzję o wydaniu rozporządzenia – formalnie prześlę je do Państwowej Komisji Wyborczej wraz z kalendarzem wyborczym – ale decyzja zapadła, wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia” – powiedział premier podczas konferencji prasowej przed posiedzeniem rządu.

Jak dodał, w ten sposób rozpoczynamy kalendarz wyborczy dotyczący samorządów.

Premier podkreślił też, że jest w stałym kontakcie z przedstawicielami samorządów i po uzyskaniu pozytywnej decyzji Państwowej Komisji Wyborczej, a to – jak ocenił – „właściwie formalność, „będziemy mogli przystąpić do tych – jakże ważnych z punktu widzenia lokalnych wspólnot i życia zwykłych ludzi – wyborów”.

„Mam nadzieję, że kwiecień będzie dobrym miesiącem dla polskiej samorządności” – zaznaczył Donald Tusk.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, wybory samorządowe muszą się odbyć między 31 marca a 23 kwietnia 2024 r. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Karolina Mózgowiec

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this