Znajdź nas na

FAKTY

100 000 zł z budżetu gminy Ostrowiec Św. dla Centrum Onkologii w Kielcach!

100 000 zł dotacji celowej uchwałą Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z 22 czerwca przekazali ostrowieccy radni miejscy na Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach. Środki przeznaczone zostaną na poprawę jakości usług, związanych z leczeniem onkologicznym. 19 lipca oficjalną umowę w tej sprawie podpisano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Wicemarszałek Marek Bogusławski, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. i Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Choroby nowotworowe to obecnie jedno z największych zagrożeń dla zdrowia i życia ludzi. W celu poprawienia jakości usług związanych z leczeniem onkologicznym, gmina Ostrowiec Świętokrzyski podejmuje działania wspierające Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Dlatego kierując się szeroko pojętym dobrem pacjentów, proponuje się przeznaczyć kwotę 100.000,- zł na dotację celową dla Województwa Świętokrzyskiego, która wykorzystana zostanie na zakup sprzętu medycznego dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii – czytamy w uzasadnieniu Uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Województwa Świętokrzyskiego z 22 czerwca.

Za przekazaniem 100 000 zł głosów zagłosowało 21 radnych.

– Nikomu nie muszę podkreślać i uzmysławiać jaki to jest szpital i jak ważny jest to szpital i ile osób również z naszego miasta się tam leczy – mówił po głosowaniu radnych, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.

Umowę pomiędzy gminą Ostrowiec Świętokrzyski, a Województwem Świętokrzyskim, w poniedziałek, 19 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, podpisali Andrzej Bętkowski, Marszałek Województw Świętokrzyskiego, wicemarszałek Marek Bogusławski oraz Jarosław Górczyński.  prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Za przekazane środki zakupiony zostanie sprzęt  medyczny dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this