Znajdź nas na

FAKTY

13 nowych zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

259 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano podczas ostatniej doby w Polsce. Zmarło 15 zakażonych osób. Najmłodsza z nich miała 60 lat, najstarsza – 99. – Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

Z 259 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem aż 80 odnotowano na terenie województwa śląskiego, 46 – wielkopolskiego, 36 – mazowieckiego, 24 – łódzkiego, 13 – małopolskiego i świętokrzyskiego, 12 – podkarpackiego, 9 – opolskiego, 7 – podlaskiego, 5 – warmińsko-mazurskiego, 4 – lubelskiego i pomorskiego, 3 – dolnośląskiego, 2 – zachodniopomorskiego, 1 – kujawsko-pomorskiego.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

To: starszy mężczyzna z powiatu kieleckiego, dwie kobiety w sile wieku z powiatu kieleckiego, młody mężczyzna z powiatu kieleckiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, młoda kobieta z powiatu kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiatu pińczowskiego, młody mężczyzna z powiatu starachowickiego, dwie młode kobiety z powiatu starachowickiego, dwie kobiety w sile wieku z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego.

Ponadto w województwie odnotowano 16 ozdrowień z powiatów: starachowickiego – 11, ostrowieckiego – 2, kieleckiego – 1, radomskiego (woj. mazowieckie) – 2.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 822 zachorowania na COVID-19, w tym 40 zgonów oraz 547 ozdrowień.

Obecnie: 73 osoby są hospitalizowane, 1496 osób jest poddanych kwarantannie, 17 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

w ciągu ostatniej doby zmarło 15 osób zakażonych koronawirusem: najmłodsza z nich miała 60 lat. To mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Gliwicach, najstarsza 99 lat – to kobieta hospitalizowana w Puszczykowie. Jak podaje Resort Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Jak poinformował Piotr Babicki, Starosta Starachowicki, nie zmieniła się liczba osób z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach z pozytywnym wynikiem testu w kierunku koronawirusa. Nadal wynosi ona 33 osoby, w tym 17 pensjonariuszy i 16 pracowników. Hospitalizowanych jest aktualnie 18 pensjonariuszy.
 W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj (2 lipca): 62 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 30 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 27 osób z wynikiem negatywnym, 5 osób oczekiwało na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this