Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

144 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce! Trzy osoby z województwa świętokrzyskiego!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (21 kwietnia) o 144 nowych przypadkach zakażenia koornawirusem. Największa liczba chorych pochodzi z województwa śląskiego (53 osoby), dolnośląskiego (22 osoby) i wielkopolskiego (18 osób). Na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano trzy kolejne przypadki zachorowania.

Zdjęcie ilustracyjne

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To starszy mężczyzna  z powiatu kieleckiego oraz młoda kobieta i starszy mężczyzna z powiatu skarżyskiego. W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 230 zachorowań na COVID-19, w tym 4 zgony oraz 7 ozdrowień – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 144 nowych przypadkach zachorowań. Zakażone osoby pochodzą z województw: śląskiego (53),
dolnośląskiego (22), wielkopolskiego (18), lubelskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), małopolskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (4),
podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem. To : 87-letni mężczyzna, 65-letni mężczyzna z Tychów, 79-letnia kobieta z Racibarza, 65-letnia kobieta z Poznania, 73-letnia kobieta z Krakowa. Większość osób miała choroby współistniejące.

Jak podała dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Św.  256 osób objętych jest kwarantanną, 1 osoba znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, a 2 osoby są hospitalizowane.

Piotr Babicki, starosta starachowicki, poinformował wczoraj o tym, jak aktualnej wygląda sytuacji w szpitalu w Starachowicach. W szpitalu przebywało 64 pacjentów: 49 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 15 oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania).  W izolatorium znajdowało się 17 osób.

Od początku epidemii w Polsce na COVID-19 zachorowało 9737 osób. Zmarło 385.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this