Znajdź nas na

FAKTY

14,5 kg mefedronu, ponad 3 kg marihuany, 300 g haszyszu i 20 litrów płynnej amfetaminy – a wszystko to na jednej posesji w powiecie koneckim! [FOTO, VIDEO]

Ta historia nadawałaby się do amerykańskiego serialu Breaking Bad. Najpierw mundurowi z Kielc zatrzymali dwóch mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku 49 i 35 lat podczas narkotykowej transakcji, a następnie zabezpieczyli łącznie 14,5 kilograma mefedronu, ponad 3 kilogramy marihuany, blisko 300 gramów haszyszu oraz 20 litrów płynnej amfetaminy. We wtorek (23 stycznia) Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn, którym teraz grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ustalili, że w lesie na terenie gminy Zagnańsk może dojść do narkotykowej transakcji. W minioną niedzielę ich podejrzenia okazały się niezwykle trafne. W efekcie działań policjantów zwalczających przestępczość narkotykową, zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Przy 49 i 35-latku, którzy „trafieni” zostali podczas przekazywania narkotyków, policjanci znaleźli 2 kilogramy suszu, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Tego samego dnia funkcjonariusze w lesie na terenie powiatu koneckiego zabezpieczyli 1 kilogram marihuany, który jak wynika z ustaleń mundurowych jest własnością zatrzymanego 35-latka.

fot. Świętokrzyska Policja

Na tym działania funkcjonariuszy się nie zakończyły. Kolejnego dnia, we wtorek policjanci dotarli do jednej z posesji na terenie powiatu koneckiego. Podczas przeszukania, policjanci w budynku gospodarczym ujawnili kolejne narkotyki – 14,5 kilograma mefedronu, blisko 300 gramów haszyszu oraz 20 litrów płynnej amfetaminy.

Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. 35 i 49-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this