Znajdź nas na

FAKTY

Bogdan Wenta nie będzie ubiegać się o reelekcję na urząd prezydenta Kielc!

Bogdan Wenta oświadczył w czwartek, że nie będzie ubiegać się o reelekcję na urząd prezydenta Kielc.

04.03.2019 Prezydent Kielc Bogdan Wenta podczas konferencji prasowej podsumowującej 100 dni prezydentury. Bogdan Wenta oświadczył, że nie będzie ubiegał się o reelekcję na urząd prezydenta Kielc. (jm) PAP/Piotr Polak

„Nie będę startował w wyborach na prezydenta miasta Kielce. Moja kadencja zakończy się z dniem 30 kwietnia 2024 roku” – poinformował w czwartek w krótkim oświadczeniu dla mediów Bogdan Wenta.

Zaznaczył, że urząd do tego czasu będzie pracować normalnie, „realizując zlecone zadania, wykonując wszelkie usługi dla mieszkańców”. Dodał, że przyjdzie czas, aby „przedstawić działania zrealizowane podczas jego prezydentury”.

Wybory samorządowe odbędą się 7 i 21 kwietnia.

Bogdan Wenta pochodzi z Pomorza, jest absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

W latach 2014-2018 był posłem do Parlamentu Europejskiego, wybranym z list Platformy Obywatelskiej.

4 listopada 2018 r., w drugiej turze wyborów samorządowych, Bogdan Wenta (KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty) uzyskał 61,25 proc. głosów i został prezydentem Kielc.

22 listopada 2018 roku, podczas pierwszej w kadencji 2018-2023 sesji Rady Miasta Kielce został zaprzysiężony na prezydenta Kielc. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Lubawskiego (prezydenta w latach 2002-2018)

Wenta przez wiele lat był piłkarzem ręcznym. Grał w klubach w Polsce, Niemczech oraz Hiszpanii. Był selekcjonerem reprezentacji Polski od 2004 do 2012 roku oraz trenerem Vive Targi Kielce od 2008 do 2015 roku.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this