Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

15 komitetów i sms-y oskarżające wójta! „Gra o stołki radnych” w gminie Bałtów rozpoczęta!

15 komitetów wyborczych dokonało powiadomienia komisarza wyborczego w Kielcach o zamiarze zgłoszenia kandydatów na radnych. Termin zgłaszania komitetów upłynął w czwartek, 9 stycznia o godzinie 15.30. Tylko trzy z komitetów nie są związane z Przełomem Bałtowskim. A to właśnie radnym z tego klubu mieszkańcy gminy Bałtów już raz pokazali czerwoną kartkę, odwołując ich podczas ubiegłorocznego listopadowego referendum. Część mieszkańców gminy otrzymuje też sms-y oskarżające Huberta Żądło, wójta gminy Bałtów, a także Henryka Cichockiego, zastępującego radę gminy w Bałtowie, o to, że m.in zadłużyli gminę. Czy oznacza to, że nieczysta „gra o stołki radnych” właśnie się rozpoczęła?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

„Czy wiesz, że Henryk Cichocki pełniący samodzielnie i jednoosobową funkcję Rady Gminy i wójt H. Żądło, zaraz po odwołaniu Rady, podnieśli podatki, wprowadzili nową opłatę i zadłużyli gminę? Czy wiesz, że od stycznia więcej będziesz płacić nie tylko za prąd i wodę ale również za wywóz śmieci?! Rodziny wielodzietne zapłacą nawet o 150% więcej niż w 2019 r.! To oni podnieśli podatek rolny, podatek od nieruchomości i od gruntów pod prowadzenie działalności! Na obiekty noclegowe (w tym Agroturystyki) nałożyli nową opłatę! Do tego zaciągnęli  1,7 mln zł kredytu! Zadłużyli gminę, a pieniędzy na spłatę szukają teraz w naszej kieszeni! A jak dzisiaj czują się mieszkańcy Okołu, którym wójt obiecał kanalizacje a teraz mówi, że jednak jej nie będzie!? Brak kanalizacji Okołu, brak rewitalizacji Bałtowa – brak rozwoju, a tylko nowe podatki i kolejne kredyty! Czy po to było odwołanie Rady?!? Prześlij dalej jeśli uważasz, że jest to ważne ” – sms-y takiej treści coraz częściej otrzymują mieszkańcy gminy Bałtów. Cześć z nich pyta, czy oznacza to powrót do stanu sprzed odwołania rady gminy i okresu przedreferendalnego, kiedy to niektórzy z nich otrzymywali anonimy z pogróżkami. Czy pełne przekłamań sms-y mają być jedną z metod walki podczas zbliżających się przedterminowych wyborów w gminie?

Jedno jest pewne wśród zarejestrowanych 15 komitetów wyborczych, jakie wystawią swoich kandydatów w wyborach do Rady Gminy w Bałtowie pojawiają się dobrze znane mieszkańcom nazwiska jak: Gierczak, Piórkowska, czy Maziarski. Pełnomocnikiem wyborczym i finansowym z KWW Pętkowic i Pętkowic-Kolonii została Barbara Lichota, która przed referendum pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Gminy w Bałtowie. 

Tylko trzy  z Komitetów – Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Gmina – Wspólne Dobro, którego pełnomocnikiem wyborczym i finansowym został były radny Henryk Cielebąk, Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Równych Szans, którego pełnomocnikiem jest Katarzyna Halat, a także Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Bałtów  z pełnomocnikiem Andrzejem Wąsikiem, nie jest związanych z opcją reprezentowaną przez Przełom Bałtowski. 

Wśród 15 komitetów znalazły się: Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Maziarskiego (pełnomocnik – Rafał Maziarski), Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Gmina – Wspólne Dobro (pełnomocnik Henryk Cielebąk), Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Okołu (pełnomocnik – Dariusz Dąbek), Komitet Wyborczy Wyborców Teresy Piórkowskiej (pełnomocnik – Agnieszka Piórkowska-Cielebąk),  Komitet Wyborczy Wyborców dla gminy Bałtów (pełnomocnik – Andrzej Dunal), Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Maksymilianowa (pełnomocnik – Wioletta Dąbek), Komitet Wyborczy Wyborców Ireneusza Grabskiego (pełnomocnik – Ireneusz Grabski), Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Bałtowa (pełnomocnik – Krzysztof Guz), Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Lemierzy, Wycinki i Ulowa, Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Wólki Pętkowskiej (pełnomocnik – Anna Marzec),  Komitet Wyborczy Wyborców Pętkowic i Kolonii (pełnomocnik – Barbara Lichota), Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Gierczaka „Tak Dla Bałtowa” (pełnomocnik – Jerzy Gierczak), Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańców Skarbki (pełnomocnik – Agnieszka Wójtowicz), Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Równych Szans (pełnomocnik – Katarzyna Halat), a także Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Bałtów (pełnomocnik – Andrzej Wąsik). 

 Nowych radnych mieszkańcy wybierać będą w niedzielę, 23 lutego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this