Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

15 ozdrowieńców, 1 zachorowanie! Jak wygląda aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie świętokrzyskim?

W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego. Przypadek ten nie został uwzględniony w najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia ze względu na błąd w niedzielnym raporcie. Są też dobre wiadomości. Chorobę pokonało 15 mieszkańców naszego województwa, w tym także jedna osoba z powiatu ostrowieckiego.

Zdjęcie ilustracyjne

O 158 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (7 maja) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób jest w województwie śląskim – 78 osób, dolnośląskim – 28 osób i wielkopolskim – 23 osoby. W województwach zachodniopomorskim i
pomorskim odnotowano 6 przypadków, kujawsko-pomorskiem – 5,
warmińsko-mazurskim i opolskim – 4, a także po jednym przypadku w województwach: lubuskim, podkarpackim, małopolskim i podlaskim.

Jak poinformował dziś Wojciech Adrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, w sumie w Polsce 120 osób hospitalizowanych musi korzystać z pomocy respiratorów.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego. Przypadek ten nie został uwzględniony w najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia ze względu na błąd w niedzielnym raporcie – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Są też dobre wiadomości. W województwie świętokrzyskim odnotowano 15 nowych ozdrowień. Chorobę pokonali mieszkańcy powiatów: buskiego – 1, kieleckiego – 6, koneckiego – 1, ostrowieckiego – 1, sandomierskiego – 2, skarżyskiego – 3 i staszowskiego – 1.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 300 zachorowań na COVID-19, w tym 10 zgonów oraz 160 ozdrowień.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem. To 96-letni mężczyzna, leczony w Gdyni, 84-letnia kobieta leczona w Koninie, 80-letnia kobieta hospitalizowana w Poznaniu, 84-letnia kobieta leczona w Łańcucie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Jak poinformował wczoraj wieczorem (6 maja) Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu w Starachowicach przebywało 92 pacjentów. 67 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem,  9 osób z wynikiem negatywnym, 16 osób oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this