Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecka neurologia ponownie zamknięta!

Oddział neurologii Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. ponownie zamknięty. Tym razem zakażona jest jedna z osób z personelu. Dodatni wynik testu potwierdza Andrzej Gruza, dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala, a Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa podkreśla, że jest to kolejna osoba, która nie wykazywała objawów zakażenia.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Nie mamy dobrych wiadomości. Zakażony jest kolejny pracownik ostrowieckiego szpitala, a konkretnie oddziału neurologii.

– Wiemy, że jedna z osób dostała już wynik dodatni. Oddział jest na razie zamknięty i standardowo zamknięty pozostanie przez tydzień – wyjaśnia Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.

Adam Karolik, dyrektor ds. lecznictwa dodaje, że zakażony pracownik szpitala nie wykazuje typowych dla koronawirusa objawów zakażenia. Dotychczas jedyną osobą z objawami był pracownik stacji dializ.

Dyrektor naczelny wyjaśnia natomiast, że aktualnie na oddziale neurologii przebywa blisko 30 pacjentów, plus ok. 10 osób z personelu, od których pobierane są wymazy do badań. Nie będzie natomiast przyjęć nowych pacjentów, a powtórne badania potwierdzone zostaną po siedmiu dniach.

Przypomnijmy, że z powodu koronawirusa zamknięta jest chirurgia, a także oddział wewnętrzny II ze stacją dializ.

W sumie zakażonych jest 20 osób.

1 Comment

1 Comment

  1. Arkady AB-IM

    7 maja, 2020 at 15:43

    Czy testy na obecność koronawirusa sprawdzają TEGO groźnego wirusa czy tylko ogólnie rozpoznają jakąś kategorię wirusów grypy?
    Czy gdyby pracownicy szpitala chcieli sobie odpocząć o pacjentów, czy z powodu wirusa zwykłej grypy u kilku z nich też zamknięto by oddział?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this