Znajdź nas na

FAKTY

150 litrów płynu do dezynfekcji i 3000 rękawiczek od przedstawicieli ostrowieckiego PiS-u dla Domu Ulgi w Cierpieniu!

– Bądźmy przykładem tego, jak ludziom powinniśmy pomagać – mówił wczoraj (18 maja) Zbigniew Duda, przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim podczas przekazywania darów dla Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Św. W sumie do placówki prowadzonej przez księdza Pawła Anioła trafiło 150 litrów płynu do dezynfekcji i 3000 rękawiczek. A potrzeby są ogromne. Jak podkreślił ksiądz Paweł Anioł, wydatki na środki czystości wzrosły w tym roku o prawie 500 procent.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przedstawiciele ostrowieckich struktur Prawa i Sprawiedliwości: parlamentarzyści Jarosław Rusiecki i Andrzej Kryj, a także radni miejscy i powiatowi po raz kolejny wsparli Dom Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II w Ostrowcu Św. Dzień był także nieprzypadkowy – w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II odwiedzili ten „żywy pomnik”, zwieńczający” pontyfikat papieża-Polaka.  

– Radni Prawa i Sprawiedliwości pomagają w każdy możliwy sposób w tym tak trudnym dla naszego kraju czasie. Kolejna pomoc z naszej strony jest  skierowana do hospicjum na ręce księdza Pawła Anioła. Te dary trafiają do ludzi najbardziej potrzebujących, to dobre serce i dobra wola każdego z radnych powiatowych, radnych miejskich, pana posła Andrzeja Kryja, senatora Jarosława Rusieckiego. Zrobiliśmy dużą składkę, na to, żeby te wszystkie rzeczy, o których mówiłem, ufundować. To jest moment, kiedy naprawdę trzeba wszystkim pomagać, bo tej pomocy od nas oczekują nie tylko szpitale,  oczekują hospicja, oczekują domy pomocy społecznej. Oprócz akcji rządowych, oprócz akcji samorządowych, również takie akcje od każdego z nas na pewno mają sens i mają swój cel. Dzięki temu ludzie potrzebujący będą czuli się bardzo bezpiecznie. Wtedy, gdy dzieją się rzeczy ważne i naprawdę potrzeba, wtedy widzimy kto z nami jest. Nie jesteśmy po to, by się to pomocą chwalić, ale jesteśmy tu po to, żeby zachęcać innych, że taka pomoc ma sens, że na taką pomoc ludzie oczekują. Bądźmy przykładem tego, jak ludziom powinniśmy pomagać  – mówił Zbigniew Duda, przewodniczący struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Jarosław Rusiecki, Senator RP przypomniał, że przekazanie kolejnych środków do dezynfekcji, a także środków ochrony osobistej ma miejsce w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II, papieża, który zmienił losy świata. 

– Jesteśmy w bardzo szczególnym miejscu. Tu w Ostrowcu Św. za sprawą niezwykłej aktywności  księdza Pawła Anioła, Akcji Katolickiej,  powstał żywy pomnik, który przypomina o dziele Jana Pawła II. Powstało hospicjum jego imienia, ale też prowadzonych jest wiele wspaniałych dzieł, które niosą pomoc potrzebującym. Tę pomoc niesie się z kręgów Kościoła katolickiego w Polsce, który w ostatni czasie w Polsce jest przez różne środowiska atakowany. Dzieła, które tutaj są wzmocnieniem, są ulgą, są miłosierdziem dla wielu osób cierpiących i potrzebujących takiego wsparcia. Cierpiących z powodu chorób, opuszczenia,czy głodu – mówił Jarosław Rusiecki.    

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dodał, że przekazanie środków, potrzebnych do skutecznej walki z koronawirusem jest skromną  formą wsparcia dla prowadzonego przez księdza Pawła Anioła – hospicjum.

Poseł Andrzej Kryj, przypomniał natomiast propagowaną przez Jana Pawła II ideę solidarności społecznej.

– Zmagamy się z epidemią koronawirusa. Solidarność, to bycie jedni z drugimi, bycie jedni dla drugich. Nigdy przeciwko komuś, tylko dla kogoś.  To, że tutaj jesteśmy, to ma taki podwójny wymiar. Z jednej strony pokazuje, że my, jako środowisko ostrowieckie PiS jesteśmy ze sobą solidarni, tworzymy pewnego rodzaju wspólnotę, a z drugiej strony jesteśmy otwarci na potrzeby innych, tych, którzy tej pomocy potrzebują – wyjaśniał Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP, podkreślając, że  im więcej dobra będziemy czynić, tym świat będzie lepszy.  

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Ksiądz Paweł Anioł podziękował za pamięć i pomoc rzeczową, którą otrzymał już kilkakrotnie, czy to indywidualnie, czy grupowo. Nawiązał także do słów Jana Pawła II. Podkreślił, że o hospicja nie powinny dbać tylko ugrupowania polityczne, ale i samorządy. 

– Święty Jan Paweł II powiedział, że bogatym jest nie ten, kto ma, ale ten kto potrafi dać – mówił ksiądz Paweł Anioł.  

Dodał, że w tym roku wydatki na środki czystości wzrosły prawie o 500 procent.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this