Znajdź nas na

SPORT

17-letni Radek Gatkowski wygrywa zawody w Czechach!

O utalentowanym, młodym drifterze z Ostrowca Świętokrzyskiego pisaliśmy nie raz. Radek Gatkowski nie zawiódł swoich kibiców. Tym razem dobre wiadomości przyszły zza naszej południowej granicy, a łatwo nie było, w drodze po zwycięstwo zdarzyła się awaria. Utalentowany sportowiec nie poddał się i zajął I miejsce w Driftingowych Mistrzostwach Polski runda 4. To był jego pierwszy start w zawodach poza granicami Polski.

Radek Gatkowski drifter
Źródło: FB Radek Gatkowski

– Jestem bardzo zadowolony z 1 miejsca w Driftingowych Mistrzostwach Polski runda 4 na torze zagranicznym w Czechach – Autodrom Sosnová. Po pierwszym treningu miałem dość poważna awarię – pękł mi kolektor wydechowy, szybka reakcja i pomoc mechaników z innych teamów doprowadziła do szybkiej naprawy mojego auta – wspomina Radek Gatkowski.

Na szczęście kolektor wyciągnięto, zespawano i przykręcono, co umożliwiło młodemu ostrowczaninowi dalsze uczestnictwo w zawodach. Na naprawę miał bardzo mało czasu. Było ciężko, ale skończyło się dobrze.

Źródło: FB Radek Gatkowski

– W kwalifikacjach zająłem 1 miejsce. W niedzielnych (dzisiejszych) zawodach również zająłem 1 miejsce!! Dziękuję za pomoc w naprawie mojego samochodu: Kasi Zdyb, Maciejowi „Mojrzeszowi” Bubel, Rafałowi Podbielskiemu oraz STW RC drift team mówi szczęśliwy Radek Gatkowski.

Kolejna runda już 17-18. sierpnia 2019 na torze Autodrom Pomorze!

Trzymamy kciuki, a tymczasem jak to się stało, że Radek został drifterem przeczytacie tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Joanna Suska: Nie chciałabym żeby na tej sali była uprawiana polityka! Czy Klub „Świt” Ćmielów stał się elementem gry politycznej?

FAKTY

Joanna Gałęzia nowym dyrektorem ds. finansowym ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim?

FAKTY

Tężnia solankowa w Ćmielowie już pod koniec września!

FAKTY

Pióra i zeszyty zamienili na karabiny, sale szkolne na pole bitwy! Jak wygląda Ostrowiec Świętokrzyski 99 lat po „Cudzie nad Wisłą”?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this