Znajdź nas na

FAKTY

18-letni ostrowczanin „przeliczył się” w kradzieżach!

18-letni ostrowczanin na przełomie listopada i grudnia 2023 roku czterokrotnie odwiedził trzy sieciowe drogerie, gdzie nie zapłacił za zabrane z półki perfumy. Łupem nieuczciwego klienta za każdym razem padało mienie o wartości kwalifikującej czyn jako wykroczenie. Jednak wartość strat oszacowano na łączną kwotę blisko 2 000 złotych. Za popełniony czyn 18-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy postanowili zweryfikować posiadaną przez siebie informację na temat kradzieży. Do zdarzeń miało dojść na przełomie listopada i grudnia tego roku. Nieuczciwym klientem, który czterokrotnie odwiedził trzy miejscowe drogerie miał być 18-latek. Młody ostrowczanin zawsze uważał, aby skradzione przez niego mienie nie przekraczało kwoty kwalifikującej czyn jako wykroczenie. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do ostrowiecki komendy. Funkcjonariusze nie dali się mu przechytrzyć i na podstawie zebranego materiału dowodowego połączyli wszystkie jego kradzieże w jeden  czyn ciągły, przedstawiając mu zarzut kradzieży o przestępstwo. 18-latek przyznał się, że jest odpowiedzialny za kradzież mienia o łącznej wartości blisko 2 000 złotych. 

Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this