Znajdź nas na

FAKTY

Jakie były koszty zatrudnienia nowych pracowników w 2023 roku w ostrowieckim szpitalu?

W 2023 roku w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrudnionych zostało 50 osób, z czego obecnie zatrudnionych jest 46 osób. Z tytułu zatrudnienia pracowników, którzy podjęli współpracę po raz pierwszy, ostrowiecki szpital poniósł (w 2023 roku) koszty w wysokości 1 162 807,02 zł brutto.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z prośbą o udzielenie informacji dotyczącej stanu zatrudnienia (nowych pracowników) w 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz wszystkich jednostkach podległych zwrócił się Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego.

– Proszę również o informację na temat kosztów z tytułu zatrudnienia tych osób w rozbiciu na stanowiska pracy, a także informację na jakich stanowiskach zatrudnione są osoby, które nabyły już prawa emerytalne – prosił Paweł Walesic, rady Rady Powiatu Ostrowieckiego, w interpelacji, którą złożył 14 listopada.

Na odpowiedź musiał jednak poczekać do 5 grudnia z „uwagi na konieczność zgromadzenia danych z jednostek podległych Powiatowi i ich zweryfikowanie(…)”.

Dziś prezentujemy stan zatrudnienia, o który pytał radny w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

Odpowiedź na interpelację radnego Pawła Walesica, dotyczącą szpitala w Ostrowcu Św.
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

W placówce w 2023 roku zatrudnionych zostało 50 osób, z czego obecnie zatrudnionych jest 46 osób. 

– Zatrudnienie tych osób było związane z fluktuacją kadrową. Do grupy nowych pracowników zalicza się osoby, które podjęły współpracę po raz pierwszy ze Szpitalem  w 2023 r. tj. nie współpracowały z WSZ w Ostrowcu Świętokrzyskim na podstawie innej formy zatrudnienia np. umowy zlecenia, umowy kontraktowej, czy prac interwencyjnych – czytamy w odpowiedzi. 

Z tytułu zatrudnienia pracowników, którzy podjęli współpracę po raz pierwszy szpital w Ostrowcu Św. poniósł w 2023 roku koszty w wysokości 1 162 807,02 zł brutto, z czego z tytułu zatrudnienia pielęgniarek i położnych szpital poniósł koszty w wysokości 629 244, 19 zł, pracowników administracyjnych – 167 719,6 zł, lekarzy – 130 685,03 zł, pracowników obsługi – 98 929,12 zł, personelu pomocniczego – 19 026,19 zł, pozostały personel medyczny – 117 202,89 zł. 

Niestety radny nie otrzymał odpowiedzi na pytanie dotyczące stanowisk, na których zatrudnione są osoby, które nabyły już prawa emerytalne „(…) z uwagi na fakt, iż podanie danych dotyczących stanowisk pracy daje możliwość identyfikacji tych osób, co może naruszać dobra osobiste tych osób, a tym samym prowadzić do ich dyskryminacji z uwagi na wiek.  

Fragment odpowiedzi, jaką otrzymał radny.
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this