Znajdź nas na

FAKTY

20 kolizji drogowych, 2 nietrzeźwych kierowców i 3 zatrzymane prawa jazdy – ostrowieccy mundurowi podsumowali akcję „Znicz”!

Wygląda na to, że uczestnicy ruchu drogowego z powiatu ostrowieckiego do serca wzięli sobie apele policji. Porównując bowiem stan bezpieczeństwa na drogach powiatu do roku ubiegłego, uległ on zdecydowanej poprawie. 200 policjantów strzegło bezpieczeństwa w trakcji tegorocznej akcji „Znicz”. Na terenie całego województwie świętokrzyskim doszło do 10 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły dwie osoby, a 12 zostało rannych.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Świętokrzyska Policja

W tym roku akcja ,,Znicz” rozpoczęła się w czwartek 31 października. Przez 4 dni policjanci, na terenie województwa świętokrzyskiego, czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczne kierowanie uchem. W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Sprawdzali także trzeźwość kierowców.

Od 31 października do 3 listopada na świętokrzyskich drogach mundurowi zatrzymali ponad 30 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

fot. Świętokrzyska Policja

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku świętokrzyscy policjanci, na drogach naszego województwa, zatrzymali 41 nietrzeźwych kierujących.

W czasie tegorocznej akcji ,,Znicz” na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 12 osób zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 41 nietrzeźwych kierujących.

Także na drogach naszego powiatu przeprowadzone zostały działania pod kryptonimem „Znicz”, których głównym celem było zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

Ostrowieccy policjanci przeprowadzili 349 kontroli drogowych, sprawdzili stan trzeźwość 320 kierujących, ujawniając 2 osoby poruszające się pojazdami w stanie nietrzeźwości. Odnotowano 20 kolizji drogowych. Podczas prowadzonych działań 3 kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdem za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. W tym jeden z kierowców nie tylko odważył się przekroczyć dozwoloną prędkość ale i wsiadł on za „kółko” swego pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości.

Stan bezpieczeństwa na drogach, w porównaniu do roku ubiegłego, uległ poprawie. Pomimo zakończonych działań, apele do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych podczas korzystania z dróg, mają charakter uniwersalny i są nadal aktualne.

Łącznie do zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie trwania akcji „Znicz” na terenie powiatu ostrowieckiego zaangażowanych było 200 policjantów.

1 Comment

1 Comment

  1. Dariak

    4 listopada, 2019 at 20:00

    dużo się działo, dużo, kilka razy yanosik pomógł

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this