Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

20 kolizji drogowych, 2 nietrzeźwych kierowców i 3 zatrzymane prawa jazdy – ostrowieccy mundurowi podsumowali akcję „Znicz”!

Wygląda na to, że uczestnicy ruchu drogowego z powiatu ostrowieckiego do serca wzięli sobie apele policji. Porównując bowiem stan bezpieczeństwa na drogach powiatu do roku ubiegłego, uległ on zdecydowanej poprawie. 200 policjantów strzegło bezpieczeństwa w trakcji tegorocznej akcji „Znicz”. Na terenie całego województwie świętokrzyskim doszło do 10 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły dwie osoby, a 12 zostało rannych.

fot. Świętokrzyska Policja

W tym roku akcja ,,Znicz” rozpoczęła się w czwartek 31 października. Przez 4 dni policjanci, na terenie województwa świętokrzyskiego, czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczne kierowanie uchem. W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Sprawdzali także trzeźwość kierowców.

Od 31 października do 3 listopada na świętokrzyskich drogach mundurowi zatrzymali ponad 30 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

fot. Świętokrzyska Policja

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku świętokrzyscy policjanci, na drogach naszego województwa, zatrzymali 41 nietrzeźwych kierujących.

W czasie tegorocznej akcji ,,Znicz” na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 10 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 12 osób zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 41 nietrzeźwych kierujących.

Także na drogach naszego powiatu przeprowadzone zostały działania pod kryptonimem “Znicz”, których głównym celem było zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

Ostrowieccy policjanci przeprowadzili 349 kontroli drogowych, sprawdzili stan trzeźwość 320 kierujących, ujawniając 2 osoby poruszające się pojazdami w stanie nietrzeźwości. Odnotowano 20 kolizji drogowych. Podczas prowadzonych działań 3 kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdem za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. W tym jeden z kierowców nie tylko odważył się przekroczyć dozwoloną prędkość ale i wsiadł on za „kółko” swego pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości.

Stan bezpieczeństwa na drogach, w porównaniu do roku ubiegłego, uległ poprawie. Pomimo zakończonych działań, apele do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych podczas korzystania z dróg, mają charakter uniwersalny i są nadal aktualne.

Łącznie do zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie trwania akcji „Znicz” na terenie powiatu ostrowieckiego zaangażowanych było 200 policjantów.

1 Comment

1 Comment

  1. Dariak

    Listopad 4, 2019 at 20:00

    dużo się działo, dużo, kilka razy yanosik pomógł

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Radni KWW Jarosława Górczyńskiego zagłosowali za podwyżką opłat za śmieci! Pomyłka radnego PiS i brak prezydenta na sali!

FAKTY

Od wspólnego świętowania niepodległości, po misję Apollo. Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! [VIDEO]

FAKTY

Zaginął ostrowczanin! Policja prosi o pomoc!

FAKTY

Wiceprezydent przeprasza za błędy ortograficzne!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this