Znajdź nas na

FAKTY

21 komputerów z programu „Zdalna Szkoła” trafiło do trzech kunowskich szkół!

W sumie 21 komputerów z programu Ministerstwa Cyfryzacji – „Zdalna Szkoła” trafiło już do dyrektorów trzech placówek oświatowych z gminy Kunów. Komputery posłużą najbardziej potrzebującym uczniom do zdalnej nauki. Jak zapewnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów, gmina złożyła już kolejny wniosek na kwotę 55 tysięcy na zakup kolejnej partii komputerów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Oficjalne przekazanie nowego sprzętu dla uczniów miało miejsce wczoraj (22 maja) na sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Kunów. 

– Ministerstwo Cyfryzacji przyznało 60 tysięcy dla naszej gminy na zakup komputerów, które wykorzystane zostaną do zdalnego nauczania dla uczniów najbardziej potrzebujących. Później komputery te wrócą do szkoły. Cieszymy się, że jako gmina  w ten sposób możemy wesprzeć naszych najmłodszych mieszkańców w procesie nauczania, w tych trudnych czasach – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak podkreśla burmistrz komputery mają porządne oprogramowanie i na pewno posłużą szkołom na dłuższy czas. Trafią do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie, a także do Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. 

– Przekazaliśmy już 12 komputerów naszym najbardziej potrzebującym uczniom, które znajdowały się na stanie naszej szkoły.  Było to możliwe dzięki zezwoleniu organu prowadzącego, czyli panu burmistrzowi. Dzieci pracowały dotychczas na telefonach. Warunki do nauki miały więc trudne – tłumaczy Dorota Opara, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że od  1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty mogły  wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiadało dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Z nowych laptopów, które posłużą uczniom cieszy się także Anna Buczkowska, dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Janiku , szkoły, w której jako jednej z pierwszych w kraju podłączono internet szerokopasmowy.  

– Komputery, które dziś otrzymaliśmy bardzo przydadzą się uczniom. Baza dydaktyczna jest cały czas wzbogacana, to jest kolejny krok do tego, żeby szkoła funkcjonowała na maksimum swoich możliwości, tym bardziej, że szkoła w Janiku jest na terenie wiejskim, więc każdy taki gest jest ważny dla takiej placówki, by się rozwijała i  nie odstawała od innych w XXI wieku – tłumaczy Anna Buczkowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zgodnie z ilością dzieci, które najbardziej potrzebują wsparcia, do placówki trafi sześć komputerów. Będą one  przekazywane wybranym uczniom do pracy zdalnej na zasadzie umowy użyczenia w porozumieniu z radą pedagogiczną szkoły. Później wrócą do placówki szkolnej. 

– Przydadzą się w przyszłości. Każdy taki gest się dla nas liczy – dodaje Anna Buczkowska.

Jak zapewnia Lech Łodej gmina Kunów złożyła już kolejny wniosek w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” na 55 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną na zakup kolejnych komputerów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this