Znajdź nas na

FAKTY

W województwie świętokrzyskim potwierdzono osiem nowych zakażeń koronawirusem!

O 8 nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w województwie świętokrzyskim poinformowała dziś (23 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Wśród zakażonych osób znalazły się także mieszkanki powiatu ostrowieckiego.

Grafika: naOSTRO.info

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zainfekowane osoby pochodzą z województw: śląskiego (162), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (12), pomorskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), małopolskiego (3), lubuskiego (2),
warmińsko-mazurskiego (1), lubelskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1),
podlaskiego (1).

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To: starsza kobieta i młoda kobieta z powiatu ostrowieckiego, dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, dwóch starszych mężczyzn z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu sandomierskiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W województwie odnotowano także 10 nowych ozdrowień w powiatach: starachowickim – 2, buskim – 1, opatowskim – 1, skarżyskim – 2, kieleckim – 1, włoszczowskim – 1, ostrowieckim – 2.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 374 zachorowania na COVID-19, w tym 20 zgonów oraz 234 ozdrowienia.Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 271 osób objętych jest kwarantanną, a 7 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj (22 maja)  83 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 55 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 19 osób z wynikiem negatywnym, 9 osób oczekiwało na wynik.

Z powodu koronawirusa zmarło w Polsce 8 zakażonych osób. Najłodsza miała 63 lata, najstarsza 87. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Od początku epidemii zakażonych zostało 20 838 osób. Zmarło 990.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie „namawia” nas do łamania prawa?

FAKTY

Wioletta Rogala-Mazur: Zadziwił mnie człowiek w czerwonych okularach! W tym roku ćmielowski sztab WOŚP przenosi się do internetu!

FAKTY

Szczepienia w ostrowieckim szpitalu odwołane!

FAKTY

Adam Karolik: Jeśli taka dystrybucja utrzyma się nadal, to społeczeństwo powiatu ostrowieckiego zostanie skutecznie zaszczepione w przeciągu ok. dwóch lat!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this