Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W województwie świętokrzyskim potwierdzono osiem nowych zakażeń koronawirusem!

O 8 nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w województwie świętokrzyskim poinformowała dziś (23 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Wśród zakażonych osób znalazły się także mieszkanki powiatu ostrowieckiego.

Grafika: naOSTRO.info

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zainfekowane osoby pochodzą z województw: śląskiego (162), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (12), pomorskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), małopolskiego (3), lubuskiego (2),
warmińsko-mazurskiego (1), lubelskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1),
podlaskiego (1).

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To: starsza kobieta i młoda kobieta z powiatu ostrowieckiego, dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, dwóch starszych mężczyzn z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu sandomierskiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W województwie odnotowano także 10 nowych ozdrowień w powiatach: starachowickim – 2, buskim – 1, opatowskim – 1, skarżyskim – 2, kieleckim – 1, włoszczowskim – 1, ostrowieckim – 2.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 374 zachorowania na COVID-19, w tym 20 zgonów oraz 234 ozdrowienia.Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 271 osób objętych jest kwarantanną, a 7 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj (22 maja)  83 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 55 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 19 osób z wynikiem negatywnym, 9 osób oczekiwało na wynik.

Z powodu koronawirusa zmarło w Polsce 8 zakażonych osób. Najłodsza miała 63 lata, najstarsza 87. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Od początku epidemii zakażonych zostało 20 838 osób. Zmarło 990.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this