Znajdź nas na

FAKTY

28-latek uwierzył oszustowi, stracił 73 000 zł!

Ofiarami oszustów padają nie tylko osoby starsze. Wczoraj (wtorek, 7 lutego) 28-letni ostrowczanin uwierzył fałszywemu pracownikowi banku w historię o zagrożonych środkach finansowych na jego koncie, przez co stracił ponad 73 tys. złotych. Ostrowieccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

zdjęcie ilustracyjne

Wczoraj (wtorek, 7 lutego) do ostrowieckiej komendy zgłosił się 28-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, który  poinformował mundurowych, że padł ofiarą oszustów. Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że w godzinach porannych skontaktował się z nim mężczyzna, podający się za pracownika banku. Kolejno poinformował zgłaszającego, że środki finansowe na jego koncie są zagrożone i musi stosować się do jego poleceń, aby zapobiec utracie pieniędzy. Zaniepokojony sytuacją i niczego nie podejrzewający mężczyzna uwierzył w historię opowiedzianą przez oszusta i zaczął postępować zgodnie z jego instrukcjami. Zmanipulowany 28-latek wypłacił ze swojego banku oszczędności a następnie zaciągnął pożyczkę na łączną kwotę ponad 73 tys. zł. Następnie udał się do wpłatomatu, gdzie na podane konto za pomocą otrzymanych od oszustów kodów BLIK wpłacił swoje oszczędności. Kiedy mężczyzna zorientował się, że został oszukany o całej sytuacji powiadomił stróżów prawa.

Ostrowieccy mundurowi apelują o ostrożność i przypominają, że pracownik banku nigdy nie poprosi o wpłacenie pieniędzy na inne konto bankowe. W przypadku podejrzanych telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację, dzwoniąc samemu do banku lub udając się do najbliższej placówki.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this