Znajdź nas na

FAKTY

Zadaszone trybuny, bieżnia, a także muszla koncertowa – tak w przyszłości wyglądać będzie stadion Stali Kunów!

Na przebudowę stadionu Stali Kunów od lat czekali zawodnicy, sportowcy, kibice, a przede wszystkim mieszkańcy Kunowa. Odbywają się tam nie tylko wzbudzające emocje i spore zainteresowanie mecze piłki nożnej, ale również najważniejsze wydarzenia kulturalne, czy sportowe w gminie, jak Bieg Flagi, Dni Kunowa, czy Dożynki. W ostatnich latach powstała nowa, bezpieczna droga na stadion, wyremontowano budynek zaplecza sportowego, zakupiono wiaty stadionowe. To jednak nie koniec prac. Stadion czeka bowiem gruntowna modernizacja.

Wizualizacja Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Na przebudowę stadionu Stali Kunów zawodnicy, sportowcy, kibice, a przede wszystkim mieszkańcy Kunowa czekali od wielu lat, myślę, że to nie będzie przesadą, jak powiem, że „od zawsze”.  Gdy objąłem urząd burmistrza miasta i gminy w Kunowie, rozpoczęliśmy modernizację, ale w mniejszym zakresie – wspomina Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

W 2019 roku wykonana została droga dojazdowa, prowadząca na stadion. Teren został użyczony gminie przez Spółdzielnię Mieszkaniową w  Kunowie, bo to właśnie spółdzielnia jest jego właścicielem. Droga kosztowała 138 tysięcy złotych, z  obydwu stron położone zostały krawężniki, nie zapomniano o zjazdach. 

Zakończenie remontu drogi prowadzącej na stadion miało miejsce w 2019 roku.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wcześniej był to „odcinek wstydu”. Pełen dziur i nierówności, który wymagał pilnego remontu. Wykonaliśmy również bramę wjazdową i ogrodzenie na stadion od strony ulicy Partyzantów. Kolejnym krokiem było wyremontowanie budynku zaplecza sportowego na terenie Stadionu. Pomalowane i odświeżone zostały pomieszczenia wewnątrz obiektu: sale, korytarze, szatnie i sanitariaty, zakupiliśmy także nową armaturę sanitarną. Kiedyś, podczas przekazywania sprzętu dla zawodników, zauważyłem w jakim kiepskim stanie znajduje się ten obiekt. To co mnie zaskoczyło, to brak ogrzewania budynku, a także odpadający tynk. Zawodnicy, ani prezes nie nalegali na remont, rozumieli, że w  gminie były też inne priorytetowe inwestycje. Gdy większość z nich została zrealizowana, przyszła pora na infrastrukturę sportową – tłumaczy burmistrz. Dodaje, że to nie koniec prac przy tym obiekcie. Zamontowane zostaną bowiem panele fotowoltaiczne, oświetlenie led-owe, pojawi się ogrzewanie, odnowiona zostanie elewacja zewnętrzna.

Zakupione zostały wiaty stadionowe dla zawodników.

Wyremontowane i odświeżone zostały wnętrza budynku, stanowiącego zaplecze sportowe na stadionie Stali Kunów
fot. Paweł Cieślik

– Mając świadomość awansu naszych zawodników, mając świadomość, jak ważne jest to miejsce dla naszych mieszkańców, bo na  terenie stadionu odbywają się najważniejsze wydarzenia w gminie: Dożynki, Dni Kunowa, wydarzenia sportowe, czy Dzień Dziecka, nie mogę pozwolić na to, aby tak wyglądało. Podjęliśmy prace związane z wykonaniem dokumentacji projektowej, która jest już zakończona. Za chwilę zostanie złożona w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. w celu uzyskania pozwolenia na realizację tego zadania – wyjaśnia burmistrz.

Dodaje, że ten etap prac powinien zamknąć się w kwocie 2 mln zł. Gmina będzie starała się o dofinansowanie w ramach Programu „Sportowa Polska”. 

Wizualizacja Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Pojawią się całkowicie nowe, zadaszone trybuny, nowe siedziska dla widzów, bieżnia, z której będą mogli korzystać uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej, wymieniona będzie murawa boiska, wykonane będą odwodnienie boiska, zamontowane zostanie nowe oświetlenie, pojawią się łapacze do piłek, parkingi i wewnętrzne drogi komunikacyjne.

– Przed nami jest również wykonanie rezerwowego boiska, którego brakowało. Wszystko działo się dotychczas na stadionie głównym. Dzięki temu, że stworzymy takie boisko rezerwowe, stadion będzie dostępny dla każdego. Wykonamy dwie potężne wiaty rekreacyjne i muszlę koncertową, tak aby nie niszczyć płyty boiska. Wszystkie imprezy, które w przyszłości odbywać się będą na terenie stadionu, chcemy, aby odbywały się tuż obok boiska. Podczas złych warunków atmosferycznych wiaty stanowić będą schronienie dla uczestników wydarzeń – podsumowuje.    

Wizualizacja Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie
Wizualizacja Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie
Wizualizacja Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie
Wizualizacja Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this