Znajdź nas na

FAKTY

3 proc. więcej dla placówek medycznych! Zyska także ostrowiecki szpital!

Po raz kolejny w tym roku do świętokrzyskich szpitali trafią dodatkowe pieniądze na leczenie. Będzie to 3 procent dopłaty do każdej faktury wystawionej przez szpitale, placówki ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i podstawowej opieki zdrowotnej. W skali całego kraju to 180 milionów złotych miesięcznie. – To kolejny krok w stronę przywrócenia normalnego trybu leczenia – mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego OW NFZ.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodatkowe finansowanie szpitali, gabinetów specjalistycznych i POZ za bezpieczny powrót do leczenia pacjentów stało się możliwe dzięki zarządzeniu prezesa NFZ z 8 lipca.

Placówki otrzymają 3% wartości faktur przekazywanych do Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Priorytetowo traktujemy powrót do leczenia pacjentów, dlatego zwiększamy finansowanie placówek medycznych. Zależy nam, aby odmrażanie służby zdrowia było bezpieczne, zarówno dla pacjentów, jak i personelu. Ponadto, zgodnie z oczekiwaniami pacjentów, chcemy zapewnić im maksymalną dostępność do świadczeń medycznych – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Nowe rozwiązanie ma działać do czasu zniesienia obostrzeń wprowadzonych przepisami związanymi z COVID-19. Jego koszt, szacowany na ok. 180 mln zł miesięcznie, pokryje budżet państwa.

– To kolejny krok w stronę przywrócenia normalnego trybu leczenia – mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego OW NFZ. 

Ze środków tych placówki mogą finansować np.: środki ochrony osobistej dla pacjentów, środki ochrony osobistej dla personelu medycznego, przygotowanie gabinetów i pomieszczeń szpitalnych do wizyt pacjentów w reżimie sanitarnym.

Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

przypomina, że Narodowy Fundusz Zdrowia powołał specjalny zespół ekspertów, który przygotuje „mapę drogową” powrotu do pełnej dostępności świadczeń medycznych dla pacjentów po czasie epidemii.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this